Польща хоче повернути українських чоловіків додому, Німеччина вигадала свої умови

Після повідомлень, що українські військовозобов’язані чоловіки за межами своєї країни не зможуть отримати документи, з’явилася ще одна новина про “справедливість”. Польський міністр оборони Владислав Косиняк-Камиш заявив, що Польща готова допомогти Україні у поверненні на батьківщину військовозобов’язаних чоловіків для участі у війні проти росії.

Про це стало відомо завдяки повідомленню видання Reuters.

Ухилянти на кордоні, фото: ДПСУ

Український уряд у середу оголосив про нові правила, згідно з якими паспорти для чоловіків призовного віку можуть видаватися лише всередині країни, а не в іноземних дипломатичних представництвах.

В результаті цього чоловіки віком від 18 до 59 років, які проживають за кордоном, не зможуть продовжувати витікаючі паспорти або отримувати нові.

Польща раніше пропонувала допомогу Україні, щоб ті, хто підлягає військовій службі, могли повернутись на батьківщину та виконати свій громадянський обов’язок, повідомив Косиняк-Камиш в інтерв’ю телеканалу Polsat News.

Польський міністр Владислав Косиняк-Камиш, фото: Reuters

“Я думаю, багато поляків обурені, коли бачать молодих українців у готелях та кафе, і чують, скільки зусиль нам доводиться докладати, щоб допомогти Україні”, – сказав він, не уточнюючи, як саме Польща надаватиме допомогу.

За оцінками бази даних Євростат, станом на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу проживає близько 4,3 мільйонів українців, з яких близько 860 000 є дорослими чоловіками. Польща надала тимчасовий статус захисту 950 тисяч українців, це другий за величиною показник після Німеччини.

“Будь-яка підтримка можлива”, – заявив Косиняк-Камиш про те, як Польща відреагує, якщо Київ попросить допомоги у поверненні тих, хто може втратити право на перебування у Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів.

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Також є інформація, що Німеччина не позбавлятиме українських чоловіків статусу біженців.

За словами речника МВС Німеччини Максиміліана Каля, відмова в наданні консульських послуг не вплине на статус українських чоловіків, які перебувають у Німеччині як біженці.

“Українські біженці мають захищений статус у всіх країнах Європейського Союзу. Це не вплине на їхній статус, незалежно від того, жінки це чи чоловіки”, – сказав глава МВС.

Ольга Степанова

Recent Posts

США оприлюднили секретні дані про вбивства Путіна

США оприлюднили секретні дані про затверджені російським диктатором Володимиром Путіним операції. Про це повідомляє Bloomberg. Офіс директора національної…

6 хв. ago

У Росії звільнили генерала, який відповідає за великий шмат фронту в Україні

Російського генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади командувача угрупуванням військ "Південь" ЗС РФ. Його звинувачують у приховуванні…

11 хв. ago

Черговий конфлікт з ТЦК: на Рівненщині жінка побила військового через родича

У Рівненській області виник черговий конфлікт за участю громадянки та представника Територіального центру комплектування та…

14 хв. ago

Україна втратила понад 40% території, яку контролювала у Курській області, – Reuters

Україна втратила понад 40% території в Курській області Росії, яку вона швидко захопила під час…

14 хв. ago

Чарівної таблетки не існує: лікар назвала 10 способів, які покращать пам’ять

Покращити пам'ять хоче кожна людина, але зробити це не вдасться за допомогою таблеток. Невролог назвала…

25 хв. ago

Пабло Ларраін і його тріада про сильних жінок: від Джекі Кеннеді до Марії Каллас

28 листопада 2024 року в український прокат виходить біографічна драма "Марія" (Maria) з Анджеліною Джолі в головній…

34 хв. ago