Самотнє сховище, розміщене в схилі скелі на замерзлому острові далеко від узбережжя материкової Норвегії, є віддаленим місцем заощадження насіння основних сільськогосподарських культур на випадок його втрати або катастрофи. Про це пише Daily Star.
“Сховище Судного дня” розташоване на глибині 120 метрів і в нього майже нікого не пускають. Будівництво всесвітнього банку для збереження посадкового матеріалу всіх сільськогосподарських рослин, що існують у світі, розпочалося 2006 року. Проєкт здійснювався за кошти Норвегії й коштував їй 9 млн доларів.
Всесвітнє сховище насіння зберігає 1 214 827 зразків, зібраних у різних країнах світу. Величезну будівлю було побудовано для забезпечення спеціального запасу на випадок, якщо щось піде не так. Тому притулок часто пов’язують із Судним днем. Розташований на замерзлому норвезькому острові Шпіцберген далеко не самотній у своїй ролі сховища насіння, але одна особливість вирізняє його з-поміж інших.
На відміну від інших генофондів, це ізольоване сховище є резервною копією резервних копій. За словами представників міжнародної некомерційної організації Crop Trust, яка оплачує частину експлуатаційних витрат сховища, “мета Шпіцбергена — створити резервні колекції генних банків, щоб забезпечити основу наших майбутніх поставок продовольства”.
“У всьому світі понад 1700 генних банків зберігають колекції продовольчих культур, але багато хто з них є вразливим, схильним не тільки до природних катаклізмів і воєн, а й до катастроф, яких можна було б уникнути. Наприклад, брак фінансування або погане управління. Така буденна річ, як морозильна камера, що погано працює, може погубити цілу колекцію. А втрата сорту сільськогосподарських культур так само незворотна, як зникнення динозавра, тварини або будь-якої іншої форми життя”, — заявив представник організації.
У сховищі насіння зберігаються дублікати (резервні копії) зразків насіння зі світових колекцій сільськогосподарських культур на випадок катастрофи або втрати. Безпека в схованці на високому рівні, доступ дозволено тільки тим, хто вніс гроші за комірки. Сховище дає змогу зберігати до 2,25 млрд насінин. Станом на 2020 рік із трьох залів використовується тільки один. Загалом станом на 2020 рік у сховищі перебуває понад 900 тисяч насінин.
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…