Україна хоче, щоб країни Європейського союзу припинили допомогу українським біженцям, а чоловіки призовного віку були позбавлені доступу до консульських послуг, щоб змусити громадян повернутися на батьківщину.
Про це пише El Pais.
Водночас, Київ прагне не втратити зв’язку з тими, хто за новим законом зможе мати подвійне громадянство.
Опитані виданням українці за кордоном заявили, що хотіли б повернутися, але поки що не збираються. Вони хочуть безпеки та гарантій, що війна не повториться. Стабільності в освіті та медицині, електроенергію без обмежень.
Листопадове дослідження УВКБ ООН показало, що 61% українських біженців ще сподіваються повернутися, коли ситуація покращиться.
Українська журналістка Олена Бабакова, яка проживає у Варшаві, вважає, що уряд міг би залучати громадян на батьківщину податковими пільгами, допомогою з іпотеки, освітніми стипендіями тощо. Але при цьому вважає, що це буде мати мінімальний ефект і “продуктивніше зосередитися на тому, як залучити економічних мігрантів з третіх країн”.
Уряд в ухваленій у вересні демографічній стратегії констатує, що від 1,3 до 3,3 мільйона осіб можуть не повернутися. Цифра може зростати з кожним роком війни.
У 2024 році були внесені суттєві зміни до політики мобілізації студентів та аспірантів. Вони впливають на…
У січні 2025 року на Землі очікуються кілька магнітних бур, які можуть вплинути на самопочуття,…
В Україні перевірять людей, які оформили інвалідність протягом останніх трьох років. Таку заяву зробив народний депутат Руслан…
Інфляція в Росії продовжує прискорюватися. За тиждень індекс споживчих цін додав ще 0,33%, від початку…
Обмеження доступу до державних реєстрів Мін'юсту, включно з Реєстром прав на нерухоме майно, через російську…
Сертифікована дієтологиня та експертка з довголіття з Японії Мічіко Томіока розповіла про переваги для здоров'я морських водоростей…