Україна хоче повернути до 10 мільйонів біженців із ЄС: El Pais озвучило головні методи

Від шести до десяти мільйонів українців опинилися за кордоном від початку повномасштабної війни. Вони досі там живуть, але Україна виступає за те, щоб повернути громадян “додому ” – зокрема, за допомогою таких методів, як припинення допомоги біженцям і закриття доступу до консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку.

Для вирішення завдання з поверненням громадян в Україну було створено Міністерство національної єдності та схвалено в першому читанні визнання подвійного громадянства, яке досі було заборонено, пише El Pais.

Соціологиня з Центру Разумкова Ольга Піщуліна заявляє, що повернення людей залежить від виконання певних умов, частину з яких зараз неможливо здійснити. Це стосується питання безпеки, оскільки війна триває, лунають повітряні тривоги й існують певні ризики.

“Але також необхідна стабільна ситуація з економічними та соціальними можливостями. Ті, хто живе за кордоном, також очікують на якісну систему освіти та охорони здоров’я”, – йдеться в матеріалі.

Українська журналістка Олена Бабакова зазначає, що ще однією перешкодою для повернення є висока вартість оренди житла, як і те, що громадяни за кордоном відчувають себе “чужинцями” порівняно з тими, хто переживає війну безпосередньо в Україні.

У дослідженні Управління Верховного комісара ООН у справах біженців ООН, яке було опубліковано в листопаді, йдеться про те, що 61% біженців все ще хочуть повернутися, але тільки коли покращиться ситуація.

“Причинами повернення є неможливість знайти роботу, яка б відповідала їхній кваліфікації, там, де вони живуть [у Європі], відсутність почуття приналежності, а також наявність в Україні престарілих батьків та інших родичів”, – пише ЗМІ.

При цьому повідомляється, що уряд України в “демографічній стратегії” визнає, що від 1,3 до 3,3 мільйона осіб можуть не повернутися.

Романчук Микола

Recent Posts

Мобілізація студентів: як змінився призов, і хто може готувати рюкзаки

У 2024 році були внесені суттєві зміни до політики мобілізації студентів та аспірантів. Вони впливають на…

2 години ago

Магнітні бурі прийдуть з Новим роком: коли чекати ударів

У січні 2025 року на Землі очікуються кілька магнітних бур, які можуть вплинути на самопочуття,…

2 години ago

В Україні перевірять людей, які отримали інвалідність за останні три роки, – нардеп

В Україні перевірять людей, які оформили інвалідність протягом останніх трьох років. Таку заяву зробив народний депутат Руслан…

2 години ago

Росіянам вже не весело: інфляція у РФ встановила новий рекорд

Інфляція в Росії продовжує прискорюватися. За тиждень індекс споживчих цін додав ще 0,33%, від початку…

2 години ago

Хакерська атака на держреєстри: чи можуть тепер українці втратити свої будинки та квартири

Обмеження доступу до державних реєстрів Мін'юсту, включно з Реєстром прав на нерухоме майно, через російську…

2 години ago

Їжа, яку 90-річні японці радять вживати щодня: дієтолог розкрила “секрет”

Сертифікована дієтологиня та експертка з довголіття з Японії Мічіко Томіока розповіла про переваги для здоров'я морських водоростей…

4 години ago