Польський уряд запропонував Німеччині перенаправляти соцвиплати для українських біженців безпосередньо в Україну. Мета – зменшити фінансовий стимул залишатися в Німеччині і стимулювати українців повертатися додому для відновлення країни.
Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтервʼю TVP Info. Під час нещодавньої зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом Сікорський запропонував, щоб кошти, які Німеччина витрачає на соціальні виплати українцям, спрямовувалися безпосередньо в Україну.
Згідно із заявами міністра, соціальні виплати для українських біженців у Німеччині, які можуть становити до €1200 на місяць, створюють фінансовий стимул залишатися в країні. Це, на думку Сікорського, недоцільно, адже значна частина чоловіків повинна захищати Україну на фронті, а жінки могли б брати участь у відновленні економіки.
“Я запропонував, що соціальні виплати, які отримують українські біженці, краще надавати безпосередньо Україні. Це дозволило б зменшити фінансовий стимул залишатися в Німеччині, і натомість українці могли б підтримувати свою країну: чоловіки – воювати на фронті, а жінки – відновлювати податкову базу,” – пояснив Сікорський.
На думку польського міністра, ці виплати можна було б ефективніше використовувати, спрямовуючи їх на внутрішню економіку України, де вони могли б стимулювати розвиток і підтримку соціальної інфраструктури. Сікорський зробив ці заяви на фоні зростаючої дискусії щодо того, як країни Європи повинні підтримувати українських біженців, які через війну змушені були виїхати з країни.
За даними німецького уряду, Німеччина прийняла значну кількість українських біженців з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, надаючи їм соціальну допомогу, житло та медичне забезпечення. Пропозиція Сікорського спрямована на те, щоб зменшити залежність українських біженців від соціальної допомоги за кордоном і стимулювати їх повернення додому для активної участі у відновленні країни.
Під час зустрічі з журналістами Сікорський також прокоментував відсутність Польщі на нещодавній зустрічі країн “чотирьох” (США, Німеччина, Велика Британія, Франція) у Берліні. Він зазначив, що це нормальна практика, оскільки Польща не є ядерною державою і не входить до G7 чи G20. Водночас він підкреслив, що це не означає зниження міжнародного впливу Польщі, яка продовжує відігравати активну роль у регіоні та підтримує Україну.
Ще одним важливим питанням, яке прокоментував Сікорський, стало закриття генконсульства Росії в Познані та можливе вислання російського посла з Польщі. Міністр зазначив, що це питання може стати актуальним, якщо Росія продовжить свої диверсійні дії на території Польщі. “Якби ми вислали посла, вони, звичайно, зробили б те саме. До цього ще не дійшло, але якщо диверсії продовжаться, то цього не можна виключати,” – заявив польський міністр.
Пропозиція Сікорського про зміну механізму соціальної допомоги для українських біженців може мати вагомі наслідки для обох країн. Якщо Німеччина погодиться перенаправляти кошти безпосередньо до України, це допоможе державі отримати додаткові фінансові ресурси для відновлення. Водночас, це може стимулювати українців повертатися додому, зменшуючи навантаження на соціальні системи країн ЄС.
Скандали навколо зіркового експодружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі не вщухають. Виявилося, що акторка не дозволяє бачитися його…
Головний рупор Кремля в соцмережах, заступник голови Ради безпеки РФ та колишній російський президент Дмитро…
В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація, а отже, чоловіки віком від 18 до 60…
В Ізраїлі посилюється втома від війни, кількість жертв зростає, а масштаби бойових дій розширюються. Про…
Командувача угрупованням російських військ "Південь" генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади через неправдиві заяви про хід…
Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…