Відмови європейських судів в екстрадиції. В українських в’язницях масово порушуються права людини

Британське видання Daily Express пише про жахливі умови утримання ув’язнених в українських в’язницях і про те, що через масові порушення прав людини європейські суди все частіше відмовляють Україні в екстрадиції.

Видання також повідомляє, що українські силові структури активно використовують кримінальні справи для шантажу і вимагання у підприємців.

Наводиться заява 42-х видатних представників українського бізнесу, які цього року заявили президенту Володимиру Зеленському про свою стурбованість тиском на бізнес і «використанням воєнного стану корумпованими співробітниками правоохоронних органів для вимагання грошей у підприємців».

Пригадується нещодавній рейд поліції в одній із провідних інвестиційних брокерських компаній України Concorde і арешт її власника Ігоря Мазепи.

Видання зазначає, що багато підприємців, коли опинилися під тиском, були змушені виїхати за кордон, і тепер Київ вимагає їх екстрадиції. Однак європейські суди «дедалі частіше не бажають виконувати ці запити і стають дедалі критичнішими щодо системи правосуддя України».

У статті наводиться звіт Держдепу США про порушення прав людини в українських в’язницях. У ньому йдеться про те, що умови утримання у в’язницях залишаються важкими, а «фізичне насильство, відсутність належної медичної допомоги та неадекватне харчування» є гострими проблемами. Ув’язнені також повідомляли про випадки жорстокого та такого, що принижує гідність, поводження як з боку тюремної адміністрації, так і з боку інших ув’язнених.

Через дуже погану репутацію української системи кримінального правосуддя запити Києва відхиляються навіть у випадках, пов’язаних із воєнними злочинами. Наводиться приклад, як Фінляндія відмовилася видавати Україні 36-річного громадянина Росії, одного з лідерів угруповання «Русич» Яна Петровського.

Видання наводить приклад ще однієї відмови в екстракції: Верховний суд Швеції виніс рішення проти екстрадиції людини в Україну з посиланням на статтю 3 Європейської конвенції про права людини. Суд заявив, що тюремний стан в Україні погіршився з початку війни, зі збільшеними ризиками жорстокого поводження і загрозами як життю, так і здоров’ю.

Український суддя ЄСПЛ Микола Гнатовський заявив, що Україна посідає друге місце після Туреччини за кількістю позовів, поданих до суду. Найпоширенішою скаргою є жахливі та нелюдські умови утримання в українських в’язницях.

«Після того, як вас затримали, жодні конвенції проти тортур не застосовуються. Прав людини не існує. Це зона, вільна від прав людини. Вони змусять вас підписати все, що вони захочуть, чи то продаж вашого бізнесу за малу частину його вартості, чи то передача активів», – коментує український адвокат Ростислав Кравець.

Романчук Микола

Recent Posts

Розвідка попередила Трампа про загрозу його життю

Співробітники розвідки поінформували кандидата у президенти США Дональда Трампа про реальну загрозу його життю з…

13 хв. ago

72-га ОМБр почала відступ з Вугледара, – Forbes

Вугледар на Донеччині, який від початку війни був неприступною фортецею для росіян, схоже, скоро буде…

23 хв. ago

Олімпійській чемпіонці зі стрільби запропонували стати найманою вбивцею

У липні цього року південнокорейська стрілець із пістолета Кім Йєджі завоювала срібну медаль і загальне кохання на…

38 хв. ago

Прокуратура відкрила кримінальне провадження через СЗЧ військового Гнезділова

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо можливого ухилення від служби військовослужбовцем 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергієм…

42 хв. ago

Заблокують доступ до грошей: ПриватБанк звернувся з попередженням — зробіть це негайно

ПриватБанк звернув увагу клієнтів на необхідність актуалізації особистих даних, що є обов’язковою умовою обслуговування у…

46 хв. ago

Україною шириться небезпечне захворювання, від якого немає вакцини

Вакцини від гарячки Західного Нілу ще немає, а тим часом вона поширюється не лише на…

50 хв. ago