Українських біженців у Польщі очікують нові перевірки: що треба знати

У Польщі з 2025 року ввели нові умови для призначення допомоги “800 Плюс” для українських біженців на дітей, які проживають у країні. Батьки повинні при поданні заяви вказувати навчальний заклад, в якому навчається їхня дитина в Польщі. Цю інформацію будуть ретельно перевіряти. У разі, якщо не підтвердиться, що за дитиною закріплений якийсь навчальний заклад, допомогу можуть припинити.

Про це пише InPoland. За даними видання, починаючи з 2025 року, призначення допомоги буде залежати від того, чи фактично навчаються українські діти в польських школах або дитсадках.

Міністерство освіти Польщі буде перевіряти цю інформацію за допомогою освітньої інформаційної системи (SIO). Для цього буде розроблена спеціальна програма, яка забезпечить одночасну перевірку інформації між системою SIO та даними, що знаходяться в ZUS. За планом, ці нововведення мають бути впроваджені до першого кварталу 2025 року.

У випадку, якщо освітня інформаційна система (SIO) не зможе підтвердити інформацію про школу чи дитсадок, які відвідує дитина, виплата допомоги “800 Плюс” буде припинена. У такому випадку гроші будуть виплачуватися з моменту, коли будуть виконані всі умови, необхідні для отримання цих пільг, зокрема з дати початку навчання у дитячому закладі.

У Польщі допомога “800+” надається у вигляді щомісячної виплати у розмірі 800 злотих (понад 8000 гривень) на одну дитину. Ця сума може зменшуватись лише у двох випадках: якщо дитина народилася у той самий місяць, за який нараховується допомога, або якщо їй виповнилося 18 років.

Зміни для українців у Польщі

У Польщі відтепер українські біженці, які шукають притулку від війни, матимуть можливість отримати трирічний дозвіл на проживання. Ця нова ініціатива стартувала з 1 липня цього року.

Наразі українські біженці в Польщі користуються спеціальним статусом UKR, що дозволяє їм законно перебувати та отримувати пільги. Нові трирічні карти побиту будуть мати помітку CUKR і стануть доступні для подачі заявок через спеціальний онлайн-сервіс.

Крім цього, в Польщі розпочинається проєкт “Разом до незалежності”, спрямований на допомогу українським біженцям у переїзді з колективних центрів проживання до самостійного житла. Цей проєкт отримав фінансування майже на 22 мільйони євро, з яких 90% надає Єврокомісія.

Проєкт “Разом до незалежності” передбачає, що 6 000 українських біженців, які проживають у колективних центрах в Польщі та мають PESEL UKR, отримають допомогу у переїзді протягом 6 місяців.

Крім того, українські біженці отримають підтримку для успішної інтеграції та розвитку у Польщі. Ця підтримка включатиме індивідуальні кар’єрні консультації, допомогу в пошуку роботи, курси польської мови, а також культурні та інтеграційні заходи. Такий підхід спрямований на підтримку біженців у встановленні та розвитку їхнього життя в новій країні.

Ольга Степанова

Recent Posts

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

7 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

15 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

2 години ago