Побоюючись приходу до влади Трампа, Китай створює гігантські секретні запаси продуктів

Останніми роками економіка Китаю постраждала через кризу на ринку нерухомості, влада країни має намір відмовитися від ресурсномістких галузей, тож споживчі апетити країни повинні. Однак відбувається зворотне: Китай створює величезні секретні запаси продуктів, сировини та енергоресурсів.

Про це пише британський журнал The Economist.

Минулого року імпорт багатьох основних ресурсів Китаєм побив рекорди, а імпорт усіх видів товарів зріс на 16% в об’ємному вираженні. І продовжує зростати у 2024 році, незважаючи на високі ціни. Наприклад, США прогнозують, що незабаром запаси пшениці та кукурудзи в Китаї становитимуть 51% і 67% від світових.

Китай імпортує більшу частину необхідної сировини та продовольства. Однак така динаміка не відображає зростаюче споживання з огляду на економічні труднощі країни. На думку The Economist, Пекін накопичує ресурси, турбуючись, що якщо вибори виграє Дональд Трамп, то він може спробувати перекрити КНР найважливіші шляхи поставок або почнеться затяжний конфлікт через Тайвань.

При цьому процес створення стратегічних запасів розпочався ще понад 10 років тому з розширення інфраструктури, необхідної для зберігання запасів, – не тільки державної, а й приватної, до якої уряд має доступ під час кризи. Туди закачуються величезні обсяги продуктів, металів, палива.

Це накопичення турбує Вашингтон – тому, що воно може підстьобнути інфляцію завдяки підвищенню цін на сировинні товари, а також тому, що до Китаю йде та продукція, яка могла б знадобитися самій Америці, щоб пережити затяжний конфлікт із тим же Пекіном, пише журнал.

Крім того, американців турбують накопичення китайців у контексті нарощування ними військової могутності. Але поки що в США вважають, що робиться це в захисних цілях, а не для підготовки до нападу на Тайвань.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

2 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

2 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

3 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

3 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

3 години ago