Німеччина прийняла більше українських біженців, ніж інші європейські країни. На ринку праці багато роботи для мігрантів, яким пропонують високу зарплату до 3000 євро. Проте є важливі нюанси, про які варто знати нашим співвітчизникам.
Станом на весну 2024 року у ФРН офіційно зареєстровано понад 1,2 мільйона біженців з України. Близько 529 тисяч з них – це особи працездатного віку, але лише чверть від цієї кількості має роботу.
Експерт з працевлаштування у Європі з компанії Europe Service Андрій Котов повідомив, що восени минулого року у Німеччині запустили програму Jobturbo, яка покликана інтегрувати на ринку праці вимушених переселенців. Завдяки програмі працевлаштувати зможуть близько 400 тисяч осіб, серед яких 200 тисяч українців. Але лише 33 000 змогли знайти робочі місця.
Вказано, що у цілому ситуація з працевлаштуванням українців в Німеччині виглядає погано. Законодавство передбачає багато бюрократичних процедур, ускладнює кандидатам оформлення документів. У тій же Польщі значно простіше знайти роботу, а у ФРН процес набагато триваліший, якщо йдеться про легальне працевлаштування.
На сайтах з пошуку роботи безліч вакансій, які не вимагають вільного володіння мовою чи високої кваліфікації.
Українським біженцям пропонують роботу на заводах, складах або у сільськогосподарській галузі. У вакансіях вказують зарплату 2000-3000 євро. Проте слід пам’ятати, що йдеться не про суму, яку працівник отримає “на руки”.
“Така заробітна плата дійсно є, але в 90% оголошень, зарплата вказана брутто, без вирахування податків. Відповідно середня зарплата на складах одягу, сортуванні продукції тощо, буде в розрізі 1200-1500 євро нетто”, – зазначив Котов.
Наголошено, що влаштуватися на таку роботу проблематично, тому що біженцям складно самостійно зібрати пакет документів. Також вимагають знання мови на рівні В1-В2.
Повідомляється, що на більшості вакансій люди “працюють за відрядженням” з рівнем знанням мови А1 від польських компаній. Це спрощує процедуру оформлення та строки очікування до виходу на роботу.
Українським біженцям у Німеччині порадили обирати лише ліцензовані агентства, які легально можуть допомогти з працевлаштуванням. Є ризик обману. Не слід звертати увагу на пропозиції заробітної плати від 3000 євро за некваліфіковану роботу – можна натрапити на шахраїв.
Середня зарплата за фізичну роботу, яка не передбачає хорошого знання мови та наявності спеціальних навичок, становить від 1000 до 1500 євро “чистими”.
Також потрібно пам’ятати, що з зарплати можуть стягувати суми за проживання та проїзд.
“Пам’ятайте, що в Німеччині проживання вдвічі дорожче, ніж у Польщі. Ризики залишитись без зарплати можуть бути тільки при нелегальному працевлаштуванні через сумнівні агентства”, – цитує аналітика РБК.
У неділю, 19 січня, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Синоптики прогнозують невеликий мокрий…
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…