Американці почали їсти яйця, які раніше були кормом для тварин

США подвоїли імпорт бразильських яєць, які раніше використовувалися виключно для корму тварин. Крім того, адміністрація Трампа розглядає можливість послаблення регулювання щодо використання яєць, знесених курчатами-бройлерами.

Починаючи з 2022 року, через спалах пташиного грипу, у США знищили майже 170 млн птахів. Як наслідок, ціни на яйця зросли до рекордних значень за останні 15 років, а полиці супермаркетів спорожніли. Адміністрація Трампа почала ухвалювати нестандартні рішення, щоб змінити ситуацію, зокрема купувати яйця, які раніше були кормом для тварин, а також спробувати змінити правила, щоб купувати яйця курчат-бройлерів.

Очікується, що бразильські яйця та яйця курчат-бройлерів не будуть продаватися у роздрібних магазинах і лише будуть використовуватися у перероблених продуктах, зокрема випічці, морозиві, заправках до салатів та інших. В адміністрації Трампа очікують, що це рішення має звільнити свіжі яйця для споживачів, проте воно викликає занепокоєння серед експертів.

Проблема полягає в тому, що яйця бройлерних курей не відповідають стандартам охолодження. За правилами Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), яйця мають зберігатися при температурі 7 градусів через 36 годин після знесення. Але виробники курятини зберігають яйця при 18 градусах, оскільки їх основне призначення — інкубація, а не споживання. Через це виникає ризик зараження сальмонелою.

“Існує реальна можливість обміну підвищеним ризиком захворювань харчового походження на певну частку яєць, які надходять на ринок яєчних продуктів”, — сказала колишня директорка FDA Сьюзан Мейн.

У 2023 році FDA вже відхилило подібну ініціативу, оскільки недостатнє охолодження може сприяти розмноженню бактерій, які навіть пастеризація не знищує повністю. Проте тепер адміністрація Дональда Трампа може переглянути це рішення через гостру нестачу яєць.

Окрім бройлерних яєць, США тепер імпортують бразильські яйця, хоча раніше вони використовувалися лише для корму тварин. Бразилія відповідає харчовим стандартам США, проте у країні вирує хвороба Ньюкасла. Цей вірус, хоч і не становить загрози для людей, але вбиває свійську птицю, що викликає побоювання серед американських фермерів. 

Романчук Микола

Recent Posts

Чи перероджується душа людини після смерті

Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…

2 години ago

Епігенетик назвав звички українців, які скорочують життя

Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…

2 години ago

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…

2 години ago

“Я б не чіпала її”: у США знайшли мотрошну рибу з сутінкової зони океану (фото)

На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…

2 години ago

Що буде з доларом в найближчі місяці: компанія Goldman Sachs дала прогноз

Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…

2 години ago

Одна з країн штрафуватиме та заарештовуватиме за ходу «Безсмертного полку»

Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…

3 години ago