Підкорити гору за 15 тисяч доларів: Непал підняв вартість сходження на Еверест

Вартість дозволу на сходження на найвищу гору світу, Еверест, вперше за майже десять років зросте. Непал оголосив про суттєве підвищення тарифів.

Про це розповідає BBC.

З вересня нинішнього року альпіністи, які планують підкорювати вершину у піковий сезон (квітень-травень), повинні будуть заплатити 15 000 доларів. Це на 36% більше за попередню фіксовану вартість в 11 000 доларів.

Для тих, хто хоче здійснити сходження поза піковим сезоном, ціни також зростуть на 36%. Так, дозвіл на період із вересня по листопад коштуватиме 7500 доларів, а з грудня по лютий – 3750 доларів.

Дохід від видачі дозволів є важливим джерелом надходжень для Непалу, адже альпінізм і трекінг забезпечують понад 4% ВВП країни.

Водночас, експерти критикують уряд Непалу за надмірну кількість дозволів на сходження. Щороку на Еверест видається близько 300 дозволів, що призводить до значного навантаження на маршрут.

Чому вирішили підняти вартість дозволів

Невідомо, чи вплине підвищення вартості на попит, проте воно обговорювалося ще з минулого року.

“Вартість дозволів не переглядалася вже давно. Ми оновили їх зараз”, – пояснив Нарян Прасад Регмі, директор Департаменту туризму Непалу. Водночас, він не уточнив, як планується використовувати додаткові доходи.

У квітні 2024 року Верховний суд Непалу зобов’язав уряд обмежити кількість дозволів на сходження на Еверест та інші вершини, підкреслюючи необхідність врахування спроможності гір. Однак точна максимальна кількість дозволів поки що не встановлена

На тлі занепокоєнь щодо переповненості маршрутів та черг альпіністів у небезпечних умовах, у 2019 році армія Непалу розпочала щорічну програму очищення Евересту, відомого як “найвищий смітник світу”. За цей час було проведено п’ять прибирань, під час яких зібрали 119 тонн сміття, 14 тіл загиблих альпіністів та кілька скелетів. Водночас, за оцінками, на горі залишаються ще близько 200 тіл.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Дружина обдурила коханку чоловіка на шалені гроші: як вдалося виманити 280 тисяч доларів

У китайському містечку Шиші розгорілася ціла судова справа, яка вразила громадськість. Жінка, законна дружина чоловіка,…

2 години ago

Розкішний бункер на випадок кінця світу чи Третьої світової: найбагатші люди планують вижити

У 2026 році планується відкрити розкішний бункер "судного дня", призначений лише для членів, з басейнами,…

2 години ago

Почнуть із тих, у кого права до 2011 року: водіям готують ще одну проблему

До Верховної Ради був внесений законопроєкт №8082, який передбачає важливі нововведення. Кабінет Міністрів України пропонує обмежити термін…

3 години ago

Мобілізація заброньованих: на що треба звернути увагу чоловікам

Адвокат Євген Филипець наголосив, що працівники, які хочуть зберегти свій статус броньованих від мобілізації, повинні…

3 години ago

“Дихати” стане ще важче: з 1 лютого запровадять нові обмеження на грошові перекази

Починаючи з 1 лютого 2025 року, Україна запровадить нові правила переказу грошей з картки на…

3 години ago

На війні лише 250 тис. бійців: Безугла про ситуацію на фронті

Ситуація на фронті складна — окупанти намагаються прорвати оборону. На деяких ділянках фронту ситуація загрозлива.…

3 години ago