Біженці з України добре інтегрувалися на ринку праці в ЄС – МВФ

Українські біженці інтегрувалися на ринки праці ЄС помітно швидше, ніж попередні хвилі біженців. Декілька країн уже оцінили рівень зайнятості серед українських біженців на рівні близько або вище 50%, що зазвичай досягається лише через п’ять або більше років після прибуття. Про це йдеться в оновленому Огляді світової економіки (WEO) МВФ, повідомляє “Бізнес.Цензор”.

У документі зазначається, що інтеграція іммігрантів у робочу силу ЄС ринок протягом 2022–2023 років був значно швидшою, ніж у минулому. Після спаду під час пандемії, імміграція у ЄС сягнула історичного максимуму у 2022 році, переважно внаслідок міграції понад 4 мільйонів біженців з України. Відтак, близько двох третин робочих місць, створених від кінця 2019 року станом на кінець 2023 року були заповнені громадянами країн, які не входять до ЄС, хоча рівень безробіття серед громадян ЄС залишався на рекордно низькому рівні.

“Наявні дані свідчать про те, що українські біженці інтегрувалися на ринки праці ЄС помітно швидше, ніж попередні хвилі біженців. Декілька країн уже оцінили рівень зайнятості серед українських біженців на рівні близько або вище 50%, що зазвичай досягається лише через п’ять або більше років після прибуття. Мігранти допомогли задовольнити безпрецедентний попит на робочу силу в цей період”, – зазначається в огляді МВФ.

Серед факторів, що сприяли швидкій інтеграції біженців з України, експерти МВФ відзначають Директиву ЄС про тимчасовий захист (TPD), яка відкрила для українських мігрантів доступ до права на проживання, соціальної допомоги, медичних послуг тощо. Водночас багато держав-членів ЄС усунули додаткові бар’єри і спростили доступ мігрантів до ринку праці, включаючи мовні курси, підтвердження кваліфікації, перенавчання та фінансові стимули для роботодавців. Крім того, швидкому працевлаштуванню українських біженців сприяла висока частка осіб з вищою освітою, підвищений попит на ринку праці країн ЄС. Водночас як це зазвичай буває у випадку з іммігрантами, частина з них натрапляє на труднощі у пошуку роботи через надмірну кваліфікацію та невідповідність навичок потребам роботодавців. Водночас експерти МВФ вважають за доцільне враховувати досвід країн ЄС у випадку з українськими мігрантами для успішної інтеграції інших біженців.

Варто додати, що нещодавно єврокомісар з питань праці та соціальної політики Ніколас Шміт розповів у інтерв’ю “Радіо Свобода”, що багато українських біженців добре інтегрувалися на ринку праці у країнах Євросоюзу. Так, із 4,3 мільйона українців наразі працює 1,6 мільйона. За статистикою, у Литві працевлаштовані 57% українців з тимчасовим захистом, у Данії – 53%, у Польщі – 48%.

Романчук Микола

Recent Posts

В астронавтів, які провели близько 6 місяців на МКС, помітили дивні зміни свідомості

Науковці провели дослідження в якому проаналізували стан космонавтів, які проводили на Міжнародній космічній станції в середньому шість…

3 хв. ago

Танці у міні-сукні на вівтарі: у Нью-Йорку вибухнув скандал за участі священника і поп-співачки

У Нью-Йорку у церкві Богоматері на горі Кармел провели розслідування. Це сталося після того, як…

11 хв. ago

Які авто найлегше продати в Україні: експерт назвав 5 найбільш ходових “беушок”

Автомобільний експерт склав рейтинг найпопулярніших в Україні вживаних автомобілів. Який автомобіль найлегше продати зараз, на…

18 хв. ago

Мобілізація посилена: велике місто України “огорнуть” ТЦК та гори повісток

Харківська область реалізує запобіжні стратегії щодо зміцнення своїх оборонних систем та захисту місцевого населення. Ці…

27 хв. ago

Жодного разу не поворухнув: аналітик BILD звернув увагу на одну деталь у поведінці Путіна

Наступного дня після удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру Путін виступив із відеозверненням, під час якого жодного…

36 хв. ago

Неповажний вчинок: Леонардо Ді Капріо відпочивав на Фіджі та спровокував скандал

Леонардо Ді Капріо потрапив у незручну ситуацію, коли проігнорував традиційну церемонію прийому на Фіджі. Нещодавно актор…

44 хв. ago