Біженці з України добре інтегрувалися на ринку праці в ЄС – МВФ

Українські біженці інтегрувалися на ринки праці ЄС помітно швидше, ніж попередні хвилі біженців. Декілька країн уже оцінили рівень зайнятості серед українських біженців на рівні близько або вище 50%, що зазвичай досягається лише через п’ять або більше років після прибуття. Про це йдеться в оновленому Огляді світової економіки (WEO) МВФ, повідомляє “Бізнес.Цензор”.

У документі зазначається, що інтеграція іммігрантів у робочу силу ЄС ринок протягом 2022–2023 років був значно швидшою, ніж у минулому. Після спаду під час пандемії, імміграція у ЄС сягнула історичного максимуму у 2022 році, переважно внаслідок міграції понад 4 мільйонів біженців з України. Відтак, близько двох третин робочих місць, створених від кінця 2019 року станом на кінець 2023 року були заповнені громадянами країн, які не входять до ЄС, хоча рівень безробіття серед громадян ЄС залишався на рекордно низькому рівні.

“Наявні дані свідчать про те, що українські біженці інтегрувалися на ринки праці ЄС помітно швидше, ніж попередні хвилі біженців. Декілька країн уже оцінили рівень зайнятості серед українських біженців на рівні близько або вище 50%, що зазвичай досягається лише через п’ять або більше років після прибуття. Мігранти допомогли задовольнити безпрецедентний попит на робочу силу в цей період”, – зазначається в огляді МВФ.

Серед факторів, що сприяли швидкій інтеграції біженців з України, експерти МВФ відзначають Директиву ЄС про тимчасовий захист (TPD), яка відкрила для українських мігрантів доступ до права на проживання, соціальної допомоги, медичних послуг тощо. Водночас багато держав-членів ЄС усунули додаткові бар’єри і спростили доступ мігрантів до ринку праці, включаючи мовні курси, підтвердження кваліфікації, перенавчання та фінансові стимули для роботодавців. Крім того, швидкому працевлаштуванню українських біженців сприяла висока частка осіб з вищою освітою, підвищений попит на ринку праці країн ЄС. Водночас як це зазвичай буває у випадку з іммігрантами, частина з них натрапляє на труднощі у пошуку роботи через надмірну кваліфікацію та невідповідність навичок потребам роботодавців. Водночас експерти МВФ вважають за доцільне враховувати досвід країн ЄС у випадку з українськими мігрантами для успішної інтеграції інших біженців.

Варто додати, що нещодавно єврокомісар з питань праці та соціальної політики Ніколас Шміт розповів у інтерв’ю “Радіо Свобода”, що багато українських біженців добре інтегрувалися на ринку праці у країнах Євросоюзу. Так, із 4,3 мільйона українців наразі працює 1,6 мільйона. За статистикою, у Литві працевлаштовані 57% українців з тимчасовим захистом, у Данії – 53%, у Польщі – 48%.

Романчук Микола

Recent Posts

В Україні від початку року викрали сотні авто: які машини крадуть найчастіше

Від початку 2024 року в Україні викрали 765 авто, що є найнижчим показником від початку великої…

4 хв. ago

“Поповнення у списку страшилищ”: у мережі висміяли новий пам’ятник Сталіну в Росії

Кумедний бюст радянського диктатора Йосипа Сталіна з'явився в Ставропольському краї РФ у станиці Галюгаєвській. Фото…

13 хв. ago

Емінем і Обама підтримали Гарріс на виборах

Американський репер Емінем та колишній президент США Барак Обама підтримали Камалу Гарріс на передвиборчому мітингу демократів. Артист…

21 хв. ago

7 найвпливовіших жінок, які змінили усе 20 сторіччя

У ХХ столітті жінки зіграли ключові ролі в політиці, науці, мистецтві та суспільному житті, залишивши…

32 хв. ago

Залишилися тільки взуття та гаманець. У Єллоустоуні чоловік упав у гаряче джерело

У національному парку Єллоустоун сталася трагедія: 23-річний чоловік загинув, впавши в одне з численних гарячих джерел. Незважаючи на попереджувальні знаки і…

39 хв. ago

Ідеальна для тих, хто не любить натовп: європейська країна різко набрала популярність серед туристів

В Європі триває бум туризму і чимало країн потерпають від надміру великої кількості відпочивальників. Однак на континенті все ще…

40 хв. ago