Корпус розірвало на клаптики: з’явилося відео затонулого батискафа “Титан” (відео)

Берегова охорона США показала відео з морського дна, де покоїться батискаф, затонулий під час занурення до Титаніка.

Кадри уламків затонулого батискафа Titan компанії OceanGate були опубліковані береговою охороною США. Батискаф розчавив тиск під час занурення до місця аварії Титаніка торік, унаслідок чого загинули всі 5 осіб, які перебували на борту, пише Futurism.

Відео з місця аварії батискафа було знято за допомогою керованого дрона берегової охорони. Камера на безпілотнику зафіксувала знищений корпус батискафа, а також сферичні куполи, які були встановлені на передній і задній частині судна.

Виявлені уламки — це все, що залишилося від герметичної частини Titan. Попередні кадри, які були опубліковані раніше, продемонстрували хвостовий відсік, який залишився майже цілим, оскільки був негерметичною частиною батискафа. У ньому знаходилася система життєзабезпечення судна.

Корпус батискафа, здебільшого, був зроблений з вуглецевого волокна. Саме це рішення широко критикувалося ще на моменті будівництва Titan, оскільки матеріал вважається досить крихким, щоб витримати тиск на великій глибині. Компанію звинувачували в тому, що вона відмовилася використовувати такі міцніші альтернативи як титан.

На відеозаписі видно, що від вуглеволокна залишилися лише кілька чорних фрагментів, які розкидані навколо уламків. Водночас титанові компоненти корпусу, судячи з усього, залишилися неушкодженими.

Кадри з місця події опублікували в рамках розпочатих слухань у справі корабельної аварії батискафа Titan.

У центрі розслідування перебуває колишній генеральний директор компанії OceanGate Стоктон Раш. Він загинув разом з усіма на борту власного батискафа. Ще за життя Раш скаржився на те, що підвищені правила безпеки — це “марні витрати”, а також стверджував, що такі правила душать інновації. Керівник OceanGate навіть встиг подати до суду на власного інженера, який занепокоївся питанням недостатньої безпеки.

Незвичайна форма батискафа, на якій також наполягав Раш, також стала одним із розслідуваних питань. Плюс корпус із вуглецевого волокна, що само по собі було незвичайним вибором. Цей матеріал випробовували на міцність під тиском лише один раз і той не був успішним.

Під час слухань, що розпочалися, колишній технічний директор OceanGate Тоні Ніссен дав свідчення і пояснив, чому його звільнили 2019 року. За словами Ніссена, його звільнили після того, як він заявив, що корпус Titan небезпечний. Також колишній співробітник додав, що глава компанії не був зацікавлений у дотриманні галузевих правил, які не регулювалися законодавством, але підвищували безпеку.

Слухання у справі OceanGate почалися в понеділок, 23 вересня, і триватимуть ще два тижні.

Романчук Микола

Recent Posts

Чоловік збирається з’їсти банан за 6,2 млн доларів

Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…

8 хв. ago

Чи запустить Путін “Орешник” по Києву: дали оцінку

У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…

13 хв. ago

Укрзалізниця запускає нові маршрути до Європи

збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…

15 хв. ago

Папа Франциск зарахує першого міленіала до лику святих

Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…

16 хв. ago

Ризик серцево-судинних захворювань пов’язали з формою серця

Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…

27 хв. ago

Гроші українців хочуть автоматично заарештовувати: кому і за що

Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…

38 хв. ago