Іранська гвардія ввела строгу заборону після вибухів у Лівані

Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) заборонив своїм членам користуватись будь-якими засобами зв’язку після вибуху пейджерів і рацій у Лівані. Про це повідомляє Reuters.

За словами джерел видання, КВІР проводить широкомасштабну операцію з перевірки всіх пристроїв, а не лише засобів зв’язку. Водночас більшість пристроїв є саморобними, або ж були імпортовані з Китаю чи РФ.

Зазначається, що Іран занепокоєний ризиком проникнення агентів Ізраїля і через це розпочав перевірку кадрів, спрямовану на середніх і високопоставлених членів КВІР. За даними джерел, це включає перевірку їхніх банківських рахунків як в Ірані, так і за кордоном, а також історію їхніх подорожей і подорожей їхніх сімей.

Неназваний іранський чиновник відзначив, що головною турботою Ірану є захист ядерних і ракетних об’єктів країни, особливо розташованих під землею. А втім, заходи з безпеки на об’єктах було посилено ще минулого року, після того, як Тегеран звинуватив Іран у спробі саботувати ракетну програму.

«Ніколи, ніколи не було таких жорстких заходів безпеки і надзвичайних заходів, як зараз», – наголосило джерело, припускаючи, що після вибухів пейджерів і рацій у Лівані безпека була ще більш посилена.

Як пише видання, іранські військові використовують цілу низку зашифрованих засобів зв’язку, зокрема рації, для безпечного спілкування. Чимало пристроїв розробляється всередині країни, аби уникнути залежності від іноземного імпорту. Однак у минулому Іран імпортував засоби зв’язку з таких країн, як Китай, Росія і навіть Японія.

Нагадаємо, що 17 вересня у Лівані сотні пейджерів, які бойовики ісламського бойового угруповання «Хезболли» використовували для зв’язку, вибухнули. У результаті цього близько 3 тис. людей зазнали поранень, є загиблі. Наступного дня ще три людини загинули і десятки отримали поранення після того, як здетонували ручні радіостанції, що використовувалися ліванським збройним угрупуванням «Хезболла». 

Як пише The Economist, Ізраїль планує вторгнення до Лівану, яке включатиме створення буферної зони на кілька кілометрів від кордону. 

Романчук Микола

Recent Posts

Санкції не працюють: доходи від нафти і газу покривають витрати РФ на війну з Україною, — Гетманцев

Плановий розмір доходів бюджету РФ становить 35,1 трлн рублів. Про це у себе в Telegram повідомив голова комітету ВР…

10 хв. ago

Світ на порозі нової війни на Близькому Сході: США закликають Ізраїль зупинитися

США застерегли Ізраїль від розгортання повномасштабної військової операції проти ліванського угруповання "Хезбола". Як повідомляє Financial Times з…

30 хв. ago

Україні загрожує блекаут, якщо РФ вдарить по підстанціях біля АЕС

У разі російських ударів по підстанціях біля АЕС, які передають згенеровану електроенергію в мережу, в…

33 хв. ago

Президент Чехії вважає, що частина території України залишиться під окупацією РФ

19 місяців війни виснажили Європу, тому все більше партнерів просять Україну реально оцінювати шанси на…

39 хв. ago

Ховайте куртки: до України суне аномальна спека

Знову пекельні +30! До України суне аномальна спека з Туреччини та країн Балканського півострова. Синоптик…

42 хв. ago

Смачна проста закуска: рецепт лаваша з кисломолочним і звичайним твердим сиром

Лаваш із кисломолочним та твердим сиром — смачна та ситна закуска з підсмаженого лаваша та…

47 хв. ago