Іранська гвардія ввела строгу заборону після вибухів у Лівані

Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) заборонив своїм членам користуватись будь-якими засобами зв’язку після вибуху пейджерів і рацій у Лівані. Про це повідомляє Reuters.

За словами джерел видання, КВІР проводить широкомасштабну операцію з перевірки всіх пристроїв, а не лише засобів зв’язку. Водночас більшість пристроїв є саморобними, або ж були імпортовані з Китаю чи РФ.

Зазначається, що Іран занепокоєний ризиком проникнення агентів Ізраїля і через це розпочав перевірку кадрів, спрямовану на середніх і високопоставлених членів КВІР. За даними джерел, це включає перевірку їхніх банківських рахунків як в Ірані, так і за кордоном, а також історію їхніх подорожей і подорожей їхніх сімей.

Неназваний іранський чиновник відзначив, що головною турботою Ірану є захист ядерних і ракетних об’єктів країни, особливо розташованих під землею. А втім, заходи з безпеки на об’єктах було посилено ще минулого року, після того, як Тегеран звинуватив Іран у спробі саботувати ракетну програму.

«Ніколи, ніколи не було таких жорстких заходів безпеки і надзвичайних заходів, як зараз», – наголосило джерело, припускаючи, що після вибухів пейджерів і рацій у Лівані безпека була ще більш посилена.

Як пише видання, іранські військові використовують цілу низку зашифрованих засобів зв’язку, зокрема рації, для безпечного спілкування. Чимало пристроїв розробляється всередині країни, аби уникнути залежності від іноземного імпорту. Однак у минулому Іран імпортував засоби зв’язку з таких країн, як Китай, Росія і навіть Японія.

Нагадаємо, що 17 вересня у Лівані сотні пейджерів, які бойовики ісламського бойового угруповання «Хезболли» використовували для зв’язку, вибухнули. У результаті цього близько 3 тис. людей зазнали поранень, є загиблі. Наступного дня ще три людини загинули і десятки отримали поранення після того, як здетонували ручні радіостанції, що використовувалися ліванським збройним угрупуванням «Хезболла». 

Як пише The Economist, Ізраїль планує вторгнення до Лівану, яке включатиме створення буферної зони на кілька кілометрів від кордону. 

Романчук Микола

Recent Posts

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

9 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

17 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

28 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

37 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

45 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

52 хв. ago