Ставлення росіян до Путіна може змінитися: New York Times назвав причину

Негативні почуття по відношенню до президента Володимира Путіна, по всій Росії, посилилися відтоді, як українські війська увійшли на територію Росії два тижні тому, згідно з даними компанії, яка відстежує настрої в країні, аналізуючи соціальні мережі та інші інтернет-пости.

У той час як новинні агентства в Росії намагалися представити події війни в більш позитивному світлі, зосередившись на гуманітарній допомозі російського уряду, деякі російські користувачі соціальних мереж висловили невдоволення, пише The New York Times.

У багатьох онлайн-постах, згідно з аналізом FilterLabs AI, йдеться про те, що наступ України є провалом російського уряду і, зокрема, Путіна.

“Важко точно оцінити громадську думку в Росії або будь-якій іншій авторитарній країні, оскільки люди, які беруть участь в опитуваннях, часто дають відповіді, які, на їхню думку, потрібні уряду. Щоб усунути цей недолік, FilterLabs відстежує коментарі на сайтах соціальних мереж, інтернет-пости і новинні сайти, використовуючи комп’ютерну модель для аналізу настроїв, які висловлюють прості росіяни”, – сказано в статті.

Позитивне ставлення до Путіна постраждало торік після недовгого збройного заколоту на чолі з Євгеном Пригожиним, главою російського воєнізованого формування. Але зміна настроїв стала більш різкою в дні, коли українські війська почали вторгнення в Курську область на заході Росії.

“Реакція Путіна на вторгнення була сприйнята в кращому випадку як неадекватна, а в гіршому – як образлива”, – сказав Джонатан Тойбнер, генеральний директор FilterLabs.

Ставлення до Путіна залишається більш позитивним у Москві, де Росія тримає більш жорстку руку на новинних ЗМІ та громадських дебатах. Але погляди на нього зіпсувалися навіть там, хоча й не так швидко, як в інших частинах країни. Згідно з аналізом, у віддалених регіонах Росії зростає розчарування Кремлем.

Американські офіційні особи попередили, що ще надто рано говорити про те, чи буде будь-яка шкода репутації Путіна довгостроковою. За словами чиновників, становище Путіна в Росії швидко відновилося після того, як Пригожин поклав край своєму заколоту, і російський президент послідовно демонстрував здатність маніпулювати громадською думкою про себе.

Проте, постійна втрата популярності може ускладнити здатність Кремля вести війну в Україні.

“Зараз важко визначити ефект українського контрнаступу”, – сказав Тойбнер. “Але очевидно, що це шокує і, для Путіна, бентежить. Кремлівська пропаганда, піар і відволікання уваги можуть зробити лише обмежену кількість перед обличчям поганих новин, які широко обговорюються по всій Росії”.

Ставлення до Путіна різко впало в регіонах Росії, де Кремль зосереджує свої зусилля з набору військових. Стратегія набору Кремля залежить від його здатності керувати сприйняттям війни.

“Якщо престиж і популярність Путіна впадуть у цих ключових регіонах (особливо якщо росіяни відчують, що війна йде погано), Кремлю може бути складніше поповнювати свої військові ряди”, – йдеться в аналізі FilterLabs.

Кремль продовжує впливати на те, як російські національні новинні агентства висвітлюють війну, і лише деякі публікують помітні сюжети, як показав аналіз. Але регіональні новинні агентства менш схильні прикрашати новини, сказав Тойбнер.

FilterLabs також відстежує російську дезінформацію. Тойбнер зазначив, що фірма виявила, що Кремль почав націлюватися на росіян у прикордонних регіонах за допомогою пропагандистської кампанії після початку українського контрнаступу.

Кампанія, яка нагадувала радянську пропаганду, попереджала, що українські “психологічні операції” були націлені на росіян. Але навіть коли локалізовані новинні сайти витісняли пропаганду, вони також змішували її з повідомленнями про українське вторгнення, інформацією, яку було складніше знайти в Москві.

Ольга Степанова

Recent Posts

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

7 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

15 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

22 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

31 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

40 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

48 хв. ago