Європа хоче змусити українських біженців піти на роботу: як допомагають

З початку війни з росією багато українців змушені були виїхати за кордон у пошуках безпеки. Кожен обирав, куди їхати, залежно від культури, мови, економіки та можливостей інтеграції. Хоча багато українців знайшли роботу в інших країнах, у Німеччині цього поки не сталося, згідно з даними за перший квартал 2024 року.

У Литві працює 57% українців, у Данії — 53%, у Польщі — 48%, а в Німеччині лише 27%. Деякі країни показали ще нижчі результати, як-от Фінляндія, Норвегія, Румунія та Іспанія, де працевлаштовано менше ніж 20% українців.

Біженці в Литві. Фото: Антикор

Інститут дослідження ринку праці та кар’єри в Нюрнберзі вивчив, як впливає на працевлаштування українців у Німеччині автоматичне надання соціальної допомоги, яка вища за ту, що отримують інші біженці. Виявилося, що на працевлаштування краще впливає вивчення мови та довгострокова інтеграція, а не швидкий пошук будь-якої роботи.

У країнах, де є великий попит на некваліфіковану робочу силу, українці швидше знаходять роботу. Наприклад, у Великій Британії 56% українців уже працювали через півроку після приїзду. Однак, у таких країнах, як Швейцарія, Норвегія та Румунія, цей показник набагато нижчий.

Мінекономіки Німеччини

Дослідження також вказує на інші фактори, що впливають на працевлаштування: рівень безробіття, закони про роботу, можливості для дітей у садочках, а також знання англійської мови в країнах, що приймають біженців. У Польщі, Литві та Естонії додатковим фактором є схожість мов і знання місцевими жителями англійської або російської мов.

Інші країни, зокрема Німеччина, зосереджуються на довгостроковій інтеграції, допомагаючи біженцям вивчити мову і підтвердити свою кваліфікацію. Це дозволяє українцям знаходити роботу, що відповідає їхнім навичкам, що, на думку дослідників, є ефективною стратегією в умовах браку кваліфікованих кадрів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Київ піднявся на перше місце в світі за забрудненістю повітря: не виходьте на вулицю

Через пожежі в екосистемі на Київщині українська столиця посіла перше місце в світі за рівнем…

4 хв. ago

Ізраїль близький до початку наземної війни в Лівані — WSJ

Хвиля смертоносних вибухів пейджерів та інших електронних пристроїв, які носили бойовики в Лівані, різко посилила…

13 хв. ago

Не мають законної сили: через які повістки не зможуть покарати

В Україні триває процес загальної мобілізації, під час якого територіальні центри комплектування активно розсилають повістки…

26 хв. ago

На замітку господиням: 3 помилки, які зіпсують пасту карбонара

Під час приготування пасти карбонари чи болоньєзе можна допустити деякі помилки, які зіпсують смак страви.…

36 хв. ago

ЄС закликав виконати ордери на арешт Путіна

Євросоюз закликав усі держави, які ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов'язання. Зокрема йдеться про арешт…

48 хв. ago

Експерти пояснили небажання Путіна оголошувати нову хвилю мобілізації

Росія наразі не планує оголошення нової хвилі мобілізації в короткостроковій або середньостроковій перспективі, оскільки президент…

1 годину ago