Село в Румунії може стати найбільшою авіабазою НАТО в Європі

У Румунії військово-повітряна база імені Міхая Коґельничану (МК) отримала свою назву від розташованого поблизу села. Воно носить ім’я ліберального політика 19 століття. Тепер це місце перетворюється на найбільшу базу НАТО в Європі, яка перевершує навіть Рамштайн, що у Німеччині, пише BBC.

Найближчим часом на базі МК з’явиться ескадрилья румунських літаків F-16, які нещодавно були куплені у Норвегії, а також безпілотники MQ-9 Reaper. Завдяки цьому тут буде військове містечко, через яке проходитиме ротація військовослужбовців армії, військово-повітряних і військово-морських сил НАТО з 32 країн світу, зазначають у матеріалі.

Останніми на базу прибули фіни. Вона розташована всього за 20 км від узбережжя Чорного моря, за 300 км від Одеси та за 400 км від окупованого Севастополя.

«Тут набагато більша присутність США, набагато більше інфраструктури, житла, людей і техніки», – підкреслив пілот Військово-повітряних сил США Чарлі Тагга.

Він зазначив, що війна Росії в Україну змінила як райони, над якими літає пілот, так і стратегічну позицію місії. У 2021 році під час його останнього туру пілоти винищувачів НАТО літали далеко над міжнародними водами у Чорному морі. Проте тепер вони дотримуються 12-мильної зони над румунськими і болгарськими територіальними водами, «щоб уникнути непорозумінь, ескалації ситуації з росіянами».

«Раніше ми були тут для стримування будь-якої російської агресії. Зараз це більше запевнення інших країн НАТО, таких як Румунія, що ми тут і готові захищати», – зауважив Чарлі Тагга.

Пілот наголосив, що відколи він сюди прибув, не було жодного виклику на перехоплення російського літака, але все ж під час попередніх місій над Балтикою такі виклики спостерігались.

«Вони просто пролетять повз – це не суперечить жодному міжнародному праву, вони мають на це право. Але ми поставимо свій літак поруч з літаком супротивника. З точки зору позерства, це показує росіянам… що ми активні. Ми літаємо з озброєними літаками, тож це надсилає чіткий сигнал. І це також надає нам цінну розвідувальну інформацію, ми записуємо серійні номери літаків і зброю, яку ці літаки перевозять, тож це також входить в загальну розвідувальну картину», – додав військовий.

У BBC зазначили, попри те, що літаки НАТО уникають непотрібних зіткнень з росіянами, все ж траплялися інциденти над Чорним морем. Зокрема у вересні 2022 року російський пілот неправильно зрозумів команду наземного управління та ледь не збив британський літак-розвідник з екіпажем до 30 осіб.

Також у березні 2023 року російський винищувач Су-27 спеціально збив американський безпілотник MQ-9 Reaper, який летів з Румунії над міжнародними водами.

Ольга Степанова

Recent Posts

Анджеліна Джолі не дозволяє батькам Пітта спілкуватися з онуками

Скандали навколо зіркового експодружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі не вщухають. Виявилося, що акторка не дозволяє бачитися його…

6 години ago

Медведєв погрожує передати технології ядерної зброї “ворогам США”

Головний рупор Кремля в соцмережах, заступник голови Ради безпеки РФ та колишній російський президент Дмитро…

6 години ago

Мобілізація без фронту: хто може потрапити до тилових частин

В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація, а отже, чоловіки віком від 18 до 60…

6 години ago

Втома від війни. В Ізраїлі все більше резервістів не хочуть служити в армії – The Washington Post

В Ізраїлі посилюється втома від війни, кількість жертв зростає, а масштаби бойових дій розширюються. Про…

7 години ago

Російського генерала зняли з посади командувача угрупованням “Південь”: названо причину

Командувача угрупованням російських військ "Південь" генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади через неправдиві заяви про хід…

7 години ago

Росія намагається зробити “Шахеди” зі штучним інтелектом. The Guardian пояснило мету

Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…

7 години ago