Еверест (Джомолунгма), найвища вершина світу, завжди була точкою тяжіння для альпіністів з усього світу. І свіже відео, опубліковане в соцмережах, демонструє, що зараз там вишикувалася величезна черга з тих, хто хоче дістатися до піку. І навіть загибель британського альпініста та його помічника-шерпи на спуску, не зупиняє підкорювачів вершин. Про це пише Daily Mail.
Шокуюче відео, опубліковане в соціальних мережах, показує, як десятки альпіністів підіймаються по льодовику у високогірній “зоні смерті”, названій так тому, що повітря настільки розріджене, що більшості людей доводиться покладатися на додатковий кисень, щоб вижити.
“Людська пробка” була знята 20 травня. Виникла вона тому що на Евересті настало “погодне вікно” — короткий період ясної погоди, за якого успішне досягнення вершини стає менш небезпечним завданням.
Синоптики очікують, що “золоте вікно” закриється до кінця тижня, а це означає, що маршрут до вершини Евересту буде забитий бажаючими дістатися до вершини в цей короткий період.
Але альпіністи стикаються з труднощами навіть у таких сприятливих умовах. Влада оголосила сьогодні вранці, що вчора недалеко від вершини загинув кенійський альпініст Джошуа Черуйот Кіруї, а його непальський гід Наванг Шерпа зник на висоті 8849 метрів.
Тим часом 40-річний британський альпініст Деніел Пол Патерсон і його 23-річний гід Пас Тенджі Шерпа також залишаються зниклими безвісти після того, як вони успішно досягли вершини у вівторок уранці, але всього за кілька хвилин на спуску потрапили під льодопад.
“Команда рятувальників виявила кенійського альпініста мертвим між вершиною і сходинкою Гілларі, але його гід все ще вважається зниклим”, — заявив сьогодні вранці Хім Лал Гаутам, керівник польового відділення департаменту туризму в базовому таборі. Сходинка Гілларі — це майже вертикальна скеля прямо під вершиною Евересту.
Повідомлялося, що Кіруї хотів спробувати піднятися на вершину без додаткового кисню — за останніми підрахунками в січні 2024 року, це вдалося тільки 221 із 6664 осіб, які досягли вершини Евересту.
Також у понеділок повідомили про загибель альпініста з Румунії, його знайшли мертвим у наметі на висоті 7163 метри. Габріель Табара хотів підкорити Лхоцзе, четверту за висотою гору у світі, яка розташована поруч з Еверестом.
Раніше цього місяця двоє монгольських альпіністів зникли після досягнення вершини Евересту і пізніше були знайдені мертвими. Ще два альпіністи, француз і непалець, загинули цього сезону на Макалу, п’ятій за висотою вершині світу.
Минулого року понад 600 альпіністів дісталися вершини Евересту, але це був також і найсмертоносніший сезон на горі: 18 людей загинули.
Цього року Непал видав понад 900 дозволів на відвідування своїх гір, зокрема 419 на Еверест, заробивши понад 5 мільйонів доларів у вигляді роялті.
Понад 500 альпіністів та їхніх гідів уже досягли вершини Евересту після того, як минулого місяця на вершину дісталася команда із закріплення мотузок.
Цього року Китай також знову відкрив тибетський маршрут для іноземців, уперше з моменту закриття його 2020 року через пандемію.
Непал є домівкою для восьми з 10 найвищих вершин світу і приймає сотні шукачів пригод щовесни, коли погода стає сприятливою для підйому.
Але популярність Евересту — найвищої і найвідомішої вершини у світі — останніми роками різко зросла.
Це дало довгоочікуваний економічний імпульс Непалу і гідам, які все своє життя допомагають альпіністам з усіх куточків земної кулі підготуватися до сходження на Еверест і навколишні гори.
Але це також призвело до шокуючого забруднення навколишнього середовища. Туристи, які приїжджають на Еверест і в навколишній національний парк Сагарматха, що оточує його, щорічно приносять із собою близько 1000 тонн сміття, більша частина якого ніколи не залишає парк.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…