Усі люди навколо стали демонами: чоловік зіткнувся з рідкісним захворюванням мозку

58-річний чоловік опинився в незвичній ситуації, коли обличчя всіх, кого він бачив, почали виглядати моторошно спотвореними, наче з фільмів жахів. Цей стан, відомий як прозопометаморфопсія, перетворював знайомі риси друзів, членів сім’ї та навіть незнайомців на щось страшне і невпізнанне. Дослідники Дартмутського коледжу вивчили цей рідкісний невролого-візуальний розлад, розповівши, як мозок може іноді неправильно інтерпретувати те, що ми бачимо, пише Neoscope.

Чоловік, який живе з цим захворюванням уже понад два з половиною роки, не відчував подібних викривлень під час погляду на неживі предмети, як-от будинки чи машини, — постраждали лише людські обличчя. Цікаво, що фотографії або зображення облич на екранах здавалися йому нормальними. Ця відмінність допомогла дослідникам зрозуміти, що проблема полягає в тому, як його мозок обробляє вигляд облич у реальному житті, а не в самому зорі. Щоб краще зрозуміти його точку зору, професор Бред Дюшейн з факультету психології та наук про мозок Дартмутського коледжу, а також його команда під час дослідження творчо скорегували зображення облич людей на комп’ютері під керівництвом чоловіка, домігшись уявлення, що відображало спотворене бачення, яке він бачив.

Точна причина просопометаморфопсії залишається загадкою, але виявлення кісти в мозку чоловіка натякає на можливий зв’язок зі структурними аномаліями в ньому. Незважаючи на тривожну природу цього стану, чоловік повністю усвідомлював, що його бачення не є реальністю, і не виявляв жодних ознак марення, пов’язаного зі спотвореними обличчями. Цей стан лише підкреслює всю складність людського мозку і крихкий баланс, необхідний йому для точної інтерпретації навколишнього світу.

Нині не існує ліків або стандартних методів лікування прозопометаморфопсії, а її тривалість варіюється від людини до людини. В одних вона з часом зникає, а в інших стає частиною їхнього повсякденного життя. Вивчення таких рідкісних захворювань дає змогу отримати цінні відомості про роботу мозку, що в перспективі може стати основою для майбутніх методів лікування подібних розладів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

23 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

31 хв. ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

43 хв. ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

52 хв. ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

1 годину ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

1 годину ago