Українцям краще поквапитись із працевлаштуванням у Німеччині: що чекає біженців у 2025-му

Скорочення робочих місць і посилення конкуренції на ринку праці ускладнюють працевлаштування для українських біженців у Німеччині. Політичні зміни після парламентських виборів у 2025 році можуть призвести до зменшення соціальної підтримки та активізації дискусій про повернення біженців на батьківщину.

Про це пише DW. Ринок праці Німеччини, який ще кілька років тому потерпав від дефіциту кадрів, зазнає суттєвих трансформацій. Великі корпорації оголосили про масові скорочення персоналу:

  • Bosch – 3800 працівників;
  • Ford – 2900 осіб;
  • Thyssenkrupp – 5000 робочих місць;
  • SAP – 3500 осіб;
  • Volkswagen – понад 35 000 робочих місць протягом п’яти років.

Якщо у 2022 році 53% німецьких компаній заявляли про брак персоналу, то тепер цей показник знизився до 43%. Згідно з даними інституту ifo, дедалі менше компаній планують розширення штату, натомість зростає кількість підприємств, що скорочують робочі місця.

Для українських біженців, які тільки планують працевлаштування, ситуація стає складнішою. Ринок праці вже не є таким відкритим, як у попередні роки, а конкуренція зростає, особливо через появу великої кількості кваліфікованих працівників із Німеччини, які втратили роботу через масові звільнення.

За даними Експертної ради з питань інтеграції та міграції, кожен третій німець вважає біженців загрозою для економічного добробуту країни. Головна причина такого ставлення – високі державні витрати на утримання шукачів притулку.

Дострокові парламентські вибори в Німеччині, заплановані на 23 лютого 2025 року, можуть стати переломним моментом для українських біженців. Блок ХДС/ХСС, який має високі шанси перемогти, виступає за скасування спеціальної допомоги для українських біженців і перехід до менш привілейованої системи соціальної підтримки.

Експерти радять українцям, які планують залишатися в Німеччині на тривалий час, активно шукати роботу. Працевлаштування забезпечить фінансову незалежність і убезпечить від можливих змін у системі соціальної допомоги. Особливо це важливо в умовах, коли економічна рецесія та соціальні настрої в країні створюють додаткові виклики для іноземців.

Романчук Микола

Recent Posts

Мобілізація не залишить вибору: ТЦК поставили українців перед фактом

З 2025 року ЗСУ впровадять оновлені правила контрактної служби, що забезпечують більш комплексний процес відбору…

4 хв. ago

Платні медичні послуги у 2025 році: які послуги залишаться безплатними

Днями українське суспільство обурила новина про запровадження платних медичних послуг без направлення лікаря. Ексзаступниця міністра…

5 хв. ago

Дружина Асада хоче втекти з Москви: що сталося

Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма аль-Асад, звернулася до російського суду з проханням дозволити…

7 хв. ago

Нові умови для роботи в Польщі: що чекає українців із 2025 року

З 1 січня 2025 року Польща вводить нові правила для працевлаштування іноземців, які значно змінять…

8 хв. ago

Мільярдер Джефф Безос одружується. «Весілля століття» вже відзначилось скандалом

Один з найбагатших людей планети Джеф Безос вирішив розкішно відзначити весілля, але не поспішає розкривати таємницю свята.…

9 хв. ago

Продавців змусять казати правду: як зміняться цінники вже скоро

В Україні споживачі дедалі частіше стикаються з неприємним сюрпризом на касі: звична літрова пляшка молока…

10 хв. ago