Українцям краще поквапитись із працевлаштуванням у Німеччині: що чекає біженців у 2025-му

Скорочення робочих місць і посилення конкуренції на ринку праці ускладнюють працевлаштування для українських біженців у Німеччині. Політичні зміни після парламентських виборів у 2025 році можуть призвести до зменшення соціальної підтримки та активізації дискусій про повернення біженців на батьківщину.

Про це пише DW. Ринок праці Німеччини, який ще кілька років тому потерпав від дефіциту кадрів, зазнає суттєвих трансформацій. Великі корпорації оголосили про масові скорочення персоналу:

  • Bosch – 3800 працівників;
  • Ford – 2900 осіб;
  • Thyssenkrupp – 5000 робочих місць;
  • SAP – 3500 осіб;
  • Volkswagen – понад 35 000 робочих місць протягом п’яти років.

Якщо у 2022 році 53% німецьких компаній заявляли про брак персоналу, то тепер цей показник знизився до 43%. Згідно з даними інституту ifo, дедалі менше компаній планують розширення штату, натомість зростає кількість підприємств, що скорочують робочі місця.

Для українських біженців, які тільки планують працевлаштування, ситуація стає складнішою. Ринок праці вже не є таким відкритим, як у попередні роки, а конкуренція зростає, особливо через появу великої кількості кваліфікованих працівників із Німеччини, які втратили роботу через масові звільнення.

За даними Експертної ради з питань інтеграції та міграції, кожен третій німець вважає біженців загрозою для економічного добробуту країни. Головна причина такого ставлення – високі державні витрати на утримання шукачів притулку.

Дострокові парламентські вибори в Німеччині, заплановані на 23 лютого 2025 року, можуть стати переломним моментом для українських біженців. Блок ХДС/ХСС, який має високі шанси перемогти, виступає за скасування спеціальної допомоги для українських біженців і перехід до менш привілейованої системи соціальної підтримки.

Експерти радять українцям, які планують залишатися в Німеччині на тривалий час, активно шукати роботу. Працевлаштування забезпечить фінансову незалежність і убезпечить від можливих змін у системі соціальної допомоги. Особливо це важливо в умовах, коли економічна рецесія та соціальні настрої в країні створюють додаткові виклики для іноземців.

Романчук Микола

Recent Posts

Які страви підготувати на Святвечір: традиції та сучасні ідеї

Святвечір – це особливий день, коли українські родини збираються за столом, щоб разом зустріти Різдво.…

18 хв. ago

Трамп прокоментував зростання політичного впливу Маска

Обраний президент США Дональд Трамп відреагував на публікації в ЗМІ про зростання політичного впливу мільярдера Ілона Маска. Він…

31 хв. ago

Соціологи з’ясували, як українці ставляться до відновлення ядерної зброї

Українці загалом підтримують відновлення ядерної зброї, від якої Україна відмовилася 30 років тому щодо Будапештського…

35 хв. ago

Трамп планує почати наймасштабнішу депортацію нелегалів

Обраний президент США Дональд Трамп у неділю пообіцяв розпочати "наймасштабнішу операцію з депортації в історії…

48 хв. ago

Зимовий чи літній: у ВР уточнили, який час відтепер завжди буде в Україні

Українці щороку переводять годинники на годину назад та на годину вперед. Зазвичай це відбувається в…

54 хв. ago

Вчителі масово звільняються зі шкіл: що чекає дітей

За словами освітнього омбудсмена Надії Лещик, система освіти України наближається до критичної точки: понад 40%…

57 хв. ago