Українці активно просять міжнародний захист у Польщі.
Про це пише Yavp.pl, посилаючись на інформацію Департаменту у справах іноземців.
У 2024 році спостерігалося значне зростання кількості іноземців, які звернулися за міжнародним захистом у Польщі. За перші дев’ять місяців року було подано понад 12 000 заяв, що на 80% більше, ніж за період попереднього року. Це збільшення становило близько 5 500 додаткових заяв.
Серед заявників переважали громадяни України, які подали 4500 заяв. За ними слідували білоруси з 2 900 заявами та росіяни з 800 заявами. Також помітна кількість звернень надійшла від громадян Сомалі та Еритреї – по 500 заяв від кожної країни.
Більшість тих, хто звернувся за захистом, – це молоді люди віком від 18 до 34 років, причому серед них переважають чоловіки.
Як зазначається, іноземцю надається міжнародний захист у Польщі (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому або їй загрожує переслідування чи реальний ризик втрати життя чи здоров’я у країні походження.
За даними, у 2024 році (станом на кінець вересня) Департамент у справах іноземців виніс уже 4,8 тис. позитивних рішень щодо надання міжнародного захисту у Польщі. Найбільше таких отримали громадяни України (2,3 тис. осіб) та білоруси (2,1 тис. осіб). Також цікаво, що міжнародний захист дали 150 росіян.
За перші 9 місяців цього року 1200 іноземцям відмовили у міжнародному захисті у Польщі. Найбільше відмов отримали росіяни – 500 осіб, потім білоруси – 100 осіб та індійці – 60 осіб.
Якщо взяти відмови, їх за 9 місяців поточного року отримали 1,2 тис. іноземців. Найбільшу групу становили громадяни Росії – 500 осіб, білоруси – 100 осіб та Індії – 60 осіб.
Ще 2400 заяв було припинено до ухвалення рішення. Це переважно стосувалося громадян Росії, Сирії та Сомалі – по 300 осіб з кожної країни. Зазвичай провадження припиняється, коли заявник виїжджає з Польщі до завершення розгляду його справи.
Щодо польсько-білоруського кордону, там у 2024 році подали понад 2600 заяв про міжнародний захист. Найчастіше це були громадяни Еритреї, Сомалі та Ефіопії.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…