У Польщі зафіксували масове зростання заяв українців на міжнародний захист

Українці активно просять міжнародний захист у Польщі.

Про це пише Yavp.pl, посилаючись на інформацію Департаменту у справах іноземців.

У 2024 році спостерігалося значне зростання кількості іноземців, які звернулися за міжнародним захистом у Польщі. За перші дев’ять місяців року було подано понад 12 000 заяв, що на 80% більше, ніж за період попереднього року. Це збільшення становило близько 5 500 додаткових заяв.

Серед заявників переважали громадяни України, які подали 4500 заяв. За ними слідували білоруси з 2 900 заявами та росіяни з 800 заявами. Також помітна кількість звернень надійшла від громадян Сомалі та Еритреї – по 500 заяв від кожної країни.

Виплати у Польщі

Більшість тих, хто звернувся за захистом, – це молоді люди віком від 18 до 34 років, причому серед них переважають чоловіки.

Як зазначається, іноземцю надається міжнародний захист у Польщі (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому або їй загрожує переслідування чи реальний ризик втрати життя чи здоров’я у країні походження.

За даними, у 2024 році (станом на кінець вересня) Департамент у справах іноземців виніс уже 4,8 тис. позитивних рішень щодо надання міжнародного захисту у Польщі. Найбільше таких отримали громадяни України (2,3 тис. осіб) та білоруси (2,1 тис. осіб). Також цікаво, що міжнародний захист дали 150 росіян.

За перші 9 місяців цього року 1200 іноземцям відмовили у міжнародному захисті у Польщі. Найбільше відмов отримали росіяни – 500 осіб, потім білоруси – 100 осіб та індійці – 60 осіб.

Якщо взяти відмови, їх за 9 місяців поточного року отримали 1,2 тис. іноземців. Найбільшу групу становили громадяни Росії – 500 осіб, білоруси – 100 осіб та Індії – 60 осіб.

Ще 2400 заяв було припинено до ухвалення рішення. Це переважно стосувалося громадян Росії, Сирії та Сомалі – по 300 осіб з кожної країни. Зазвичай провадження припиняється, коли заявник виїжджає з Польщі до завершення розгляду його справи.

Щодо польсько-білоруського кордону, там у 2024 році подали понад 2600 заяв про міжнародний захист. Найчастіше це були громадяни Еритреї, Сомалі та Ефіопії.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

В Україні введено жорсткі штрафи за порушення правил з автомобільними номерами

Українським водіям варто бути обачними: законодавство щодо номерних знаків стало суворішим, і нехтування правилами може…

33 хв. ago

«Флот-примара»: як Росія створила тіньову імперію на морях по всьому світу

Російський «тіньовий флот» продовжує залишатися головним болем для світової економіки та навколишнього середовища. Великобританія оголосила…

42 хв. ago

Таємний роман чи інтрижка: Анджеліну Джолі застукали з бойфрендом у готелі

Анджеліна Джолі, зірка «Містера і місіс Сміт» та «Маліфісенти», знову опинилася у центрі уваги. Цього…

50 хв. ago

Сестра лідера КНДР, обізвала Україну та Південну Корею «невихованими собаками США»

Сестра Кім Чен Ина, Кім Йо Чжон, знову опинилася у центрі міжнародного скандалу. Цього разу…

1 годину ago

Осінь “на стилі”: Які пальта носитимуть всі модниці цього року

Осінь 2024 року приносить нові тенденції у світ пальт, які вже стали невід'ємною частиною жіночого…

1 годину ago

Ви в “чорному списку” ТЦК: як уникнути покарань за порушення військового обліку

В Україні електронна система призову, відома як «Оберіг», часом може позначати статус «розшукується» для осіб,…

2 години ago