Перевірок не буде: як одна з країн ЄС братиме українців на роботу

Українцям продовжили тимчасовий захист у Литві. Уряд продовжив цей термін до березня 2025 року, тобто на ще один рік.

Про це пише lrt.lt.

Однією з ключових змін є продовження терміну, протягом якого біженці не зобов’язані відповідати мовним вимогам при працевлаштуванні. Це означає, що українці, які перебувають під тимчасовим захистом у Литві, можуть влаштовуватися на роботу, не проходячи іспит на знання державної мови.

Також варто зазначити, що українцям продовжать надавати можливості вивчати литовську мову. Це буде здійснюватися за допомогою заходів, які фінансуються Службою зайнятості або через систему індивідуальних навчальних рахунків.

Ще в березні минулого року повідомлялося, що з березня 2024 року мовна інспекція Литви розпочне перевіряти рівень володіння мовою українських біженців, які працюють в країні. Планувалося, що це відбуватиметься відповідно до законодавства, а роботодавцям нададуть строк для подання сертифікатів мовного іспиту своїх працівників. Однак плани мовної інспекції були розкритиковані урядом.

За офіційними даними, вже понад 30 тисяч українців знайшли роботу в Литві з початку війни.

Хто з українців може отримати 3 тисячі євро в Литві

Українці активно їдять у Литву в пошуку захисту. Тому, аби допомогти біженцям адаптуватися в новому місці Міжнародна організація міграції вирішила допомогти їм, пропонуючи їм бізнес-субсидії. Громадяни України зможуть розширити свою індивідуальну діяльність у Литві та реалізувати свої підприємницькі ідеї.

Глава МОМ Литва Ейтвідас Бінгяліс вказав, що деякі українці вже успішно адаптувалися, знаходячи роботу та активно взаємодіючи з литовським суспільством. Заявки на отримання бізнес-субсидій приймають до середини лютого, і 20 найкращих отримають до 3 тисяч євро та три індивідуальні менторські сесії.

МОМ Литва прагне не лише надати фінансову підтримку, але і забезпечити необхідні знання для створення робочих місць та реалізації підприємницьких планів українців.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

1 годину ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

1 годину ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

1 годину ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

2 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

2 години ago