Ірак фактично легалізував шлюби з дітьми: деталі закону

Тепер священнослужителі керуватимуться своєю інтерпретацією ісламського права, яке дехто трактує як дозволене одруження дівчат у ранньому підлітковому віці – або у віці 9 років.

Парламент Іраку 22 січня ухвалив три суперечливі закони, включно з поправками до закону про особистий статус країни, які фактично легалізують дитячі шлюби.

Про це повідомляє CNN.

Ухвалені іракським парламентом поправки наділяють ісламські суди більшими повноваженнями у сімейних справах, включно зі шлюбами, розлученнями та спадкуваннями. Активісти стверджують, що це підриває закон про особистий статус 1959 року, який уніфікував сімейне законодавство та встановив гарантії для жінок.

Прихильники змін – здебільшого консервативні шиїтські законодавці – захищають їх як засіб узгодження закону з ісламськими принципами та зменшення впливу Заходу на культуру Іраку.

На сьогодні законодавством країни встановлено 18 років як мінімальний шлюбний вік у більшості випадків. А ухвалені зміни дозволять священнослужителям керувати відповідно до їхньої інтерпретації ісламського права, яке дехто трактує як дозволене одруження дівчат у ранньому підлітковому віці – або у віці 9 років, згідно зі школою ісламського права Джаафарі, якої дотримуються багато шиїтських релігійних авторитетів Іраку.

Правозахисниця та членкиня Іракської жіночої ліги Інтісар аль-Маялі заявила, що ухвалення поправок до закону про цивільний стан “залишить катастрофічні наслідки для прав жінок і дівчат через раннє заміжжя дівчат, що порушує їхнє право на життя в дитинстві та порушить механізми захисту від розлучення, опіки та спадкування для жінок”.

Засідання парламенту закінчилося хаосом і звинуваченнями у процедурних порушеннях.

“Половина депутатів, присутніх на засіданні, не голосували, що порушило законний кворум”, – сказав анонімний чиновник.

За його словами, одні депутати голосно протестували, а інші піднімалися на парламентську трибуну.

Після сесії низка депутатів поскаржилися на процес голосування, у межах якого всі три суперечливі закони голосувалися разом.

Спікер парламенту Махмуд аль-Машхадані у своїй заяві оцінив ухвалення законів як “важливий крок у процесі посилення правосуддя та організації повсякденного життя громадян”.

Коломієць Надія

Recent Posts

Ризикуєте залишитися без грошей: “Ощадбанк” попередив усіх власників карток

Державний "Ощадбанк" попередив клієнтів, що через власну необережність вони можуть втратити гроші на своїх карткових…

5 години ago

Українцям роздають по 6500 грн: хто отримає гроші у січні

Виплату 6 500 грн у рамках програми "Тепла зима" додатково отримають понад 5 000 українських…

5 години ago

Комунальники йдуть на хитрість, щоб змусити боржників платити: як діють

Борги населення за житлово-комунальні послуги стрімко зростають. Це стало великою проблемою для комунальних підприємств, зокрема…

5 години ago

Вражаючі цифри: скільки податків мають заплатити українські моделі OnlyFans

Державна податкова служба України оприлюднила нові цифри щодо доходів громадян, отриманих через платформу OnlyFans. Згідно…

5 години ago

Італійці “повісили” Маска на площі, де стратили Беніто Муссоліні: фото

Італійські студенти "повісили" на площі Лорето в Мілані догори ногами опудало американського мільярдера Ілона Маска,…

5 години ago

Росія активно готується до масованого обстрілу України: що на це вказує

У Росії на авіабазах, де дислокується стратегічна авіація, відмічена активність. Ймовірно, росіяни активно споряджають літаки…

5 години ago