Тепер священнослужителі керуватимуться своєю інтерпретацією ісламського права, яке дехто трактує як дозволене одруження дівчат у ранньому підлітковому віці – або у віці 9 років.
Парламент Іраку 22 січня ухвалив три суперечливі закони, включно з поправками до закону про особистий статус країни, які фактично легалізують дитячі шлюби.
Про це повідомляє CNN.
Ухвалені іракським парламентом поправки наділяють ісламські суди більшими повноваженнями у сімейних справах, включно зі шлюбами, розлученнями та спадкуваннями. Активісти стверджують, що це підриває закон про особистий статус 1959 року, який уніфікував сімейне законодавство та встановив гарантії для жінок.
Прихильники змін – здебільшого консервативні шиїтські законодавці – захищають їх як засіб узгодження закону з ісламськими принципами та зменшення впливу Заходу на культуру Іраку.
На сьогодні законодавством країни встановлено 18 років як мінімальний шлюбний вік у більшості випадків. А ухвалені зміни дозволять священнослужителям керувати відповідно до їхньої інтерпретації ісламського права, яке дехто трактує як дозволене одруження дівчат у ранньому підлітковому віці – або у віці 9 років, згідно зі школою ісламського права Джаафарі, якої дотримуються багато шиїтських релігійних авторитетів Іраку.
Правозахисниця та членкиня Іракської жіночої ліги Інтісар аль-Маялі заявила, що ухвалення поправок до закону про цивільний стан “залишить катастрофічні наслідки для прав жінок і дівчат через раннє заміжжя дівчат, що порушує їхнє право на життя в дитинстві та порушить механізми захисту від розлучення, опіки та спадкування для жінок”.
Засідання парламенту закінчилося хаосом і звинуваченнями у процедурних порушеннях.
“Половина депутатів, присутніх на засіданні, не голосували, що порушило законний кворум”, – сказав анонімний чиновник.
За його словами, одні депутати голосно протестували, а інші піднімалися на парламентську трибуну.
Після сесії низка депутатів поскаржилися на процес голосування, у межах якого всі три суперечливі закони голосувалися разом.
Спікер парламенту Махмуд аль-Машхадані у своїй заяві оцінив ухвалення законів як “важливий крок у процесі посилення правосуддя та організації повсякденного життя громадян”.
67-річний чоловік, якого оголосили мертвим, шокував усіх у морзі, коли раптом почав рухати пальцями. Працівники…
В умовах воєнного стану питання мобілізації в Україні продовжує викликати численні дискусії та непорозуміння. Одна…
Якщо чоловік сідає в транспортний засіб працівників ТЦК чи поліції без протоколу, то він тим самим дає добровільну…
Україна готується до проведення значної пенсійної реформи, яка змінить порядок розрахунків виплат. Головною зміною стане…
Сьогодні вночі, 22 січня, міжнародна компанія у сфері агро та харчових технологій МХП зазнала масштабної…
55-річна жителька Тернопільського району втратила 400 000 гривень через шахрайський дзвінок. Поліція розпочала розслідування, закликаючи громадян…