В армії Російської Федерації спостерігається високий рівень дезертирства солдатів.
Погане ставлення російського військового командування до солдатів та нездатність укомплектувати їх достатньою кількістю зброї, сприяють масовому дезертирству, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
“У внутрішньому документі Міністерства оборони РФ детально описано, як понад 1 тис. російських військовослужбовців, включно з офіцерами, дезертирували з російської 20-ї мотострілецької дивізії (8-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ). Зазначається, що станом на 20 квітня, це було значно більше, ніж особовий склад батальйону”, – йдеться у свіжому звіті.
Командування 20-ї Окремої мотострілецької бригади (ОМБСР) звернулося до Міноборони за допомогою у поверненні дезертирів та опитало особовий склад 33-го і 255-го мотострілецьких полків 20-ї ОМБСР, які пояснили рівень дезертирства великими втратами, відсутністю обіцяних виплат солдатам і практикою відправлення поранених і хворих солдатів на штурм.
“Ці скарги віддзеркалюють часте незадоволення російських ультранаціоналістичних військових блогерів і свідчать про погане ставлення Міноборони до військовослужбовців. Внутрішній документ вказує на усвідомлення оборонним відомством масштабу проблем із моральним духом російських солдатів”, – зазначають експерти ISW.
Російські солдати стверджують, що їм доводиться витрачати свою зарплату на купівлю власного спорядження та фортифікаційних матеріалів, оскільки військове командування їх не забезпечує.
Російське опозиційне видання “Мобілізаційні новини” 19 листопада поширило кадри, на яких солдати російської 36-ї мотострілецької бригади (29-а повітряна армія, Східний військовий округ) звертаються безпосередньо до міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова зі скаргою, що командири посилають на штурм без розвідки та артилерійської підтримки.
У лавах російської армії збільшилася кількість дезертирів. Тому на тимчасово окупованих територіях сходу України росіяни збільшили кількість перевірок, спрямованих на пошук тих, хто відмовився воювати.
Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає небезпечною майбутню роль мільярдера Ілона Маска в адміністрації новообраного…
Використання Російською Федерацією ядерної зброї є малоймовірним, але можливим. Таку думку висловив у коментарі на YouTube-каналі LIGAnet…
Багатодітна родина із Набережних Челнів готова назвати свого п’ятнадцятого спадкоємця Орєшнік або Орєшніца – на…
Під виглядом "успіху" Укрнафти демонструються фактично результати роботи двох підприємств (Укрнафта і Укртатнафта) під управлінням…
Україна має щонайменше три роки, перш ніж Росія накопичить необхідні ресурси для масштабного наступу на…