Біжать батальйонами: у військах РФ – найвищий рівень дезертирства

В армії Російської Федерації спостерігається високий рівень дезертирства солдатів.

Погане ставлення російського військового командування до солдатів та нездатність укомплектувати їх достатньою кількістю зброї, сприяють масовому дезертирству, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

“У внутрішньому документі Міністерства оборони РФ детально описано, як понад 1 тис. російських військовослужбовців, включно з офіцерами, дезертирували з російської 20-ї мотострілецької дивізії (8-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ). Зазначається, що станом на 20 квітня, це було значно більше, ніж особовий склад батальйону”, – йдеться у свіжому звіті.

Командування 20-ї Окремої мотострілецької бригади (ОМБСР) звернулося до Міноборони за допомогою у поверненні дезертирів та опитало особовий склад 33-го і 255-го мотострілецьких полків 20-ї ОМБСР, які пояснили рівень дезертирства великими втратами, відсутністю обіцяних виплат солдатам і практикою відправлення поранених і хворих солдатів на штурм.

“Ці скарги віддзеркалюють часте незадоволення російських ультранаціоналістичних військових блогерів і свідчать про погане ставлення Міноборони до військовослужбовців. Внутрішній документ вказує на усвідомлення оборонним відомством масштабу проблем із моральним духом російських солдатів”, – зазначають експерти ISW.

Російські солдати стверджують, що їм доводиться витрачати свою зарплату на купівлю власного спорядження та фортифікаційних матеріалів, оскільки військове командування їх не забезпечує.

Російське опозиційне видання “Мобілізаційні новини” 19 листопада поширило кадри, на яких солдати російської 36-ї мотострілецької бригади (29-а повітряна армія, Східний військовий округ) звертаються безпосередньо до міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова зі скаргою, що командири посилають на штурм без розвідки та артилерійської підтримки.

У лавах російської армії збільшилася кількість дезертирів. Тому на тимчасово окупованих територіях сходу України росіяни збільшили кількість перевірок, спрямованих на пошук тих, хто відмовився воювати.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Штрафи за дрова: як уникнути покарання за деревину на своєму подвір’ї

Власники приватних ділянок, які заготовляють дрова з дерев на своїй території, все частіше задаються питанням:…

2 хв. ago

Пенсія в Україні: від чого залежить її розмір

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Видання «Фокус» розповіло,…

14 хв. ago

Чоловічі кросівки – елегантний стиль та комфорт на кожен день

Одним з важливих елементів гардеробу прийнято вважати кросівки, які можна одягати як під певні цілі,…

23 хв. ago

Зламати дуже легко: пароль, який найпопулярніший у світі

Все частіше трапляються випадки, коли зловмисники отримують доступ до особистої інформації на гаджетах, у соцмережах…

23 хв. ago

В Україні діють нові правила купівлі валюти: як тепер обміняти долари

Національний банк України уточнив правила обміну іноземної валюти, зокрема доларів та євро. Як передає "Хвиля", про це повідомила прес-служба…

37 хв. ago

НМТ-2025: скільки балів треба набрати для вступу

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зазнав змін освітній процес. Так, вже третій рік…

44 хв. ago