Китай почав перекривати РФ платежі через Індію, ОАЕ та Гонконг

Банки Китаю посилили перевірки платежів з Індії, ОАЕ та Гонконгу, намагаючись виявити в них «російський слід», розповіли представники бізнесу.

Провести оплату стає дедалі складніше: кредитні організації аналізують відвантажувальні документи — кому йде товар, куди й навіщо, каже комерційний директор компанії «Імпая Рус» Олексій Разумовський . За його словами, до цього такі посилені перевірки було запроваджено щодо переказів через Туреччину та країни СНД, але тепер вони поширилися на інші держави.

Представник “Опори Росії” в Китаї Ілона Горшенєва-Долунц підтвердила це. З її слів, банки вимагає, щоб товар відвантажувався саме в ту країну, звідки прийшли гроші. За допомогою посилення контролю організації намагаються уникнути вторинних санкцій, пояснила гендиректор компанії Atvira, експерт-практик ЗЕД Катерина Кізевич .

Китайські банки «закручують гайки» перед приходом Дональда Трампа до влади, тому ситуація не покращиться у 2025 році, попередив гендиректор АТ «Перша група» Олексій Порошин . Він нагадав, що Трамп давно оголосив торговельну війну КНР і місцеві банки не ризикуватимуть, щоб не дати привід нової американської адміністрації для санкцій.

Однак варіанти відправки платежів до Китаю все ще є, каже Порошін. Так, наприклад, як і раніше, прямі транзакції з регіональних російських банків до китайських. Також відбувається оплата через Малайзію та Індонезію.

Найбезпечніша і найшвидша схема — це прямі платежі через філію російського банку до Китаю, каже Кізевич. Однак для цього у контрагентів у КНР мають бути відкриті рахунки у цій фінорганізації. Якщо вони є, то гроші сягають постачальника за два-три дні, а банк бере фіксовану комісію за переказ 4%, зазначила експерт.

Раніше стало відомо, що китайські банки почали блокувати рахунки російським компаніям через те, що їхні юридичні адреси збігаються з адресами організацій, які під санкціями.

Проблеми з платежами з Росії почалися ще 2022 року через санкції за війну в Україні. З грудня 2023 року банки з «дружніх» країн стали додатково посилювати підходи до роботи з російськими компаніями через указ президента США, згідно з яким іноземні банки можуть потрапити під обмеження за допомогу з угодами підсанкціонованим особам з Росії та сприяння поставкам російському ОПК. У липні 2024 року США посилили цей санкційний режим, включивши до визначення військово-промислової бази всі російські підсанкційні особи, зокрема банки.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям

На українських дорогах все частіше можна помітити автомобілі з номерними знаками серії "DI". Це пов'язано…

10 хв. ago

Скільки потрібно вагонів, аби завантажити усіх росіян? Російське видання провело дивні підрахунки

Російське видання підрахувало, скільки вагонів знадобиться, щоб розмістити усіх росіян в одному потязі. Довжина такого складу…

19 хв. ago

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони Путін хоче залишити, як “спірні”

Росія на чолі з володимиром путіним розпочали війну проти України далеко не для того, щоб…

27 хв. ago

У Києві екстрено розгортають блокпости: перевірки транспорту та людей стануть регулярними

У столиці продовжують готуватися до можливих загроз: Київська міська військова адміністрація разом із військовими, поліцією…

34 хв. ago

Як TikTok перетворив затишне лондонське кафе на туристичний кошмар

Колись затишне лондонське кафе, яке було улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців, тепер опинилося в центрі…

40 хв. ago

Працівники ВЛК зовсім озвіріли: б’ють рекорди за розміром хабарів за довідки

На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…

43 хв. ago