У Китаї триває буріння однієї з найглибших свердловин світу — Shenditake 1, яка, за прогнозами, повинна досягти глибини 11 100 метрів. Проєкт стартував у травні 2023 року в пустелі Такла-Макан, розташованій у басейні Тарім, Сіньцзянь.
Про це повідомило видання Unilad.
Упродовж 10 місяців вчені змогли проробити понад 10 000 метрів, використовуючи 1000 бурильних труб і 20 бурових долот. Однак, після досягнення важливого рубежу в березні, буріння стало не лише технічно складним, а й небезпечним. Температура в свердловині перевищує 200°C, а пластовий тиск досягає понад 130 МПа. Високоміцні будівельні конструкції, наприклад, мости, зазвичай створюються з бетону, здатного витримувати навантаження до 41 МПа.
“Китайські ЗМІ стверджують, що “суворе ґрунтове середовище” та “складні підземні умови” Тарімського басейну є складним місцем для дослідження.Але є дуже вагома причина, чому вчені взялися за цей подвиг”, – йдеться в матеріалі.
Мета проєкту — вивчити внутрішню структуру Землі, що дасть нові дані для геонаукових досліджень. Китайська національна нафтова корпорація, яка керує проєктом, зазначає важливість цих досліджень для розвитку наукових знань про Землю. Хоча згідно з планами, свердловина мала досягти своєї максимальної глибини ще в липні, офіційних повідомлень щодо цього поки що не надійшло.
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…