У Китаї триває буріння однієї з найглибших свердловин світу — Shenditake 1, яка, за прогнозами, повинна досягти глибини 11 100 метрів. Проєкт стартував у травні 2023 року в пустелі Такла-Макан, розташованій у басейні Тарім, Сіньцзянь.
Про це повідомило видання Unilad.
Упродовж 10 місяців вчені змогли проробити понад 10 000 метрів, використовуючи 1000 бурильних труб і 20 бурових долот. Однак, після досягнення важливого рубежу в березні, буріння стало не лише технічно складним, а й небезпечним. Температура в свердловині перевищує 200°C, а пластовий тиск досягає понад 130 МПа. Високоміцні будівельні конструкції, наприклад, мости, зазвичай створюються з бетону, здатного витримувати навантаження до 41 МПа.
“Китайські ЗМІ стверджують, що “суворе ґрунтове середовище” та “складні підземні умови” Тарімського басейну є складним місцем для дослідження.Але є дуже вагома причина, чому вчені взялися за цей подвиг”, – йдеться в матеріалі.
Мета проєкту — вивчити внутрішню структуру Землі, що дасть нові дані для геонаукових досліджень. Китайська національна нафтова корпорація, яка керує проєктом, зазначає важливість цих досліджень для розвитку наукових знань про Землю. Хоча згідно з планами, свердловина мала досягти своєї максимальної глибини ще в липні, офіційних повідомлень щодо цього поки що не надійшло.
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…
Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…