Все менше українських біженців у Чехії планують повернутися додому – нове дослідження

Нові дані свідчать про зменшення кількості українських біженців у Чехії, які планують повернутися на батьківщину. Дослідження, проведене у червні 2024 року, показало, що лише 50% біженців тепер планують повернення до України, порівняно з 75% у попередніх опитуваннях. Це зниження узгоджується з результатами звіту PAQ Research, де зазначається зменшення бажаючих повернутися з 51% до 37%.

Сумна статистика випливає з даних Європейського сайту з інтеграції. Зазначається, що ентеграція біженців у Чехії продовжується швидкими темпами, особливо в мовних навичках та на ринку праці. Проте, цей процес супроводжується викликами: багато біженців стикаються з ненадійними умовами праці та несправедливими практиками агентств з працевлаштування, що часто призводить до нелегальної зайнятості. Для покращення ситуації необхідно вжити репресивних та проактивних заходів для розслідування та обмеження таких практик.

Економічна активність українських біженців також зростає. Три чверті економічно активних біженців мали роботу у другій половині 2023 року, хоча більшість з них працюють на посадах, які не відповідають їхньому рівню кваліфікації, і в складних умовах.

Дослідження підкреслює важливість соціальних зв’язків для вибору країни проживання, пошуку роботи та отримання житла. Біженці, які мають обмежені соціальні зв’язки в Чехії, є більш вразливими. 

Українські біженці віддають перевагу соціалізації у межах своєї спільноти, а питання повернення до України залишається центральною темою, де важливу роль відіграють сімейні зв’язки та особисті ставлення.

Українці підняли економіку Чехії, але притулок дають не всім

Чехія відмовляє у притулку біженцям, які вже мають тимчасовий захист в інших європейських країнах, хоча деякі намагаються це зробити. Чеський омбудсмен отримує численні скарги від українців через відмови у статусі та труднощі при подачі заяв, особливо від тих, хто вже отримав захист в іншій країні ЄС. Юристка Вероніка Віхова зазначає, що такі заяви вважаються неприйнятними і навіть не розглядаються.

Прибуття українських біженців до Чехії має значний позитивний вплив на економіку. Їхній внесок у ринок праці та бюджет країни є дуже корисним, оскільки податки, які вони сплачують, значно перевищують суму державних виплат, що вони отримують. Таким чином, біженці виступають не як фінансовий тягар, а як каталізатор економічного зростання Чехії.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

7 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago