​У Bellingcat розкрили способи відправки російських шпигунів в ЄС

Росія має декілька різних способів, за допомогою яких вона відправляє шпигунів у країни Європейського Союзу, але зараз Заходу простіше вираховувати російських шпигунів, адже стало зрозуміло, якими алгоритмами вони користуються.

Про це розповів медіаексперт та журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозев у інтерв’ю LIGA.net.

Грозев стверджує: впродовж 10 років журналісти “кричали Європі про те, що вже йде прихована війна проти НАТО, США, ЄС зі сторони російських спецслужб”. Це почало змінюватися у 2018-2019 роках після того, як розслідування довели, що вибухи в Чехії, Болгарії та Словаччині, які вбили людей, були тероризмом з боку російських спецслужб.

Після повномасштабного вторгнення в Україну навіть ті держави, які вважали себе нейтральними, змінили своє ставлення до російських шпигунів й стали їх вираховувати набагато активніше, ніж раніше, каже Грозев.

“Це привело до зміни роботи російських шпигунських мереж. Раніше вони впродовж 10 років літали під фальшивими особами для короткочасних завдань”, – зазначає він.

Шпигунів тепер простіше вираховувати, адже стало зрозуміло, якими алгоритмами вони користуються та які серії паспортів собі видають, зазначає журналіст.

“Наприклад, факт того, що у них немає цифрового минулого, стало легше перевіряти до того, як візи видавати”, – пояснює він.

Грозев зазначив, що після цього Росія активізувала своїх шпигунів під дипломатичним прикриттям, й країни ЄС почали висилати російських дипломатів.

Також, за його словами, РФ активізувала своїх “нелегалів” – довгострокових, сплячих агентів, які десятиріччями живуть під фальшивими особами.

Останній метод, який назвав журналіст, – це наймання місцевих шпигунів, які за гроші готові або підірвати поїзд, що везе військову продукцію в бік України, або залякувати ворогів режиму Кремля.

“Це можуть бути росіяни, які виступають проти війни, західні журналісти, українські активісти. Для цієї мети знаходиться дуже багато “фрилансерів”, яких Росія наймає”, – стверджує Грозев.

Він додав, що ці “фрилансери” не підготовлені до важких ситуацій під час виконання місії та не знають, як деескалювати напруження, що в багатьох ситуаціях веде до багатьох загроз їхньому життю.

Ольга Степанова

Recent Posts

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

29 секунд ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

10 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

19 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

27 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

34 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

43 хв. ago