Російська промисловість неспроможна повністю покривати потреби ЗС РФ у знаряддях, стволах і снарядах необхідного калібру 170 мм. У зв’язку з цими проблемами Кремль звернувся за допомогою до КНДР та отримав необхідну артилерію для продовження російсько-української війни. Про те, які нові проблеми з’явилися у росіян через співпрацю з Північною Кореєю, розповіло Forbes .
Видання звернуло увагу на прибуття ешелону, завантаженого гаубицями “Коксан” M-1989 Північної Кореї. Це вже другий ешелон, який прибув до РФ протягом останніх двох місяців. Тим часом РФ входила до російсько-української війни, маючи 2 тис. гусеничних гаубиць, але на третій рік боїв 800 з них знищено. Крім того, є брак нових стволів, тож ще 100 гармат не працює, хоч і вціліли. З іншого боку, військово-промисловий комплекс росіян не може впоратися із випуском нових гармат, при цьому за складами часів СРСР вишукують іржаві установки та намагаються їх відновити, пояснили у статті. Таким чином, КНДР вирішує проблеми росіян щодо артилерії, підсумував автор Forbes, але і з цим не все гаразд — виникли нові проблеми.
Про що говорить постачання гаубиць КНДР до РФ і які наслідки цього процесу:
гаубиці M-1989 стріляють снарядами калібру 170 мм, а це “незвичний калібр для росіян”;
джерелом снарядів 170 мм для російської армії стане КНДР — лише у цій країні є відповідні заводи;
Північна Корея також передала РФ снаряди звичних для росіян калібрів (122 і 152 мм), а співробітництво в цьому напрямі говорить про те, що російський ВПК не здатний виготовити необхідну кількість засобів ураження;
КНДР в обмін на гармати Чучхе отримує технології виготовлення ракет і підводних човнів, носіїв ядерної зброї.
«Якщо обережно говорити, то російські сили стають залежними від північнокорейської зброї. Кожна M1989, яка стає російською, мабуть, поглиблює залежність Росії від Північної Кореї», – підсумував автор Forbes.
У той же час видання виділило несумірність технологій, якими обмінюються північнокорейці та росіяни. Якщо КНДР отримує ядерні технології, то РФ – старі гармати.
«Але який вибір у Росії, оскільки її виснажений артилерійський корпус поступово стає північнокорейським?» — риторично спитало видання.
В Україні пом’якшили низку валютних обмежень, що діяли раніше. Зокрема український бізнес зможе здійснювати операції з банківськими…
В Україні вже наступного року планують ухвалити розроблений Мінсоцом проєкт пенсійної реформи. Він передбачає кардинальну зміну підходу…
З 12 грудня 2024 року для клієнтів "Донецьктеплокомуненерго" запроваджено нові тарифи на опалення, його постачання…
Народний депутат Олександр Дубінський програв апеляцію щодо адмінпорушення, пов'язаного з корупцією. Суд не задовольнив скаргу…
Сьогодні чинний ліміт складає 150 тисяч гривень на місяць для фізичних осіб з картки на…
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна може розглянути заходи проти України, якщо транзит російського газу до Європи…