Де у Європі живуть найбільш задоволені працівники: дані опитування

Половина працівників у 10 європейських країнах повідомили, що щоденно відчувають стрес, пов’язаний з роботою, а одна третина сказала, що вони не вірять у достатні можливості для досягнення кар’єрних цілей. Про це пише Euronews з посиланням на дані опитування ManpowerGroup.

Третина працівників розглядає можливість зміни роботи протягом наступних шести місяців, а 58% впевнені, що зможуть знайти іншу роботу, яка відповідатиме їхнім потребам. Найбільше задоволені своєю роботою працівники в Нідерландах.

Стрес і робота

Опитування показує, що стрес на робочому місці дуже поширене у Європі явище: в середньому 48% працівників у 10 європейських країнах повідомляють про щоденний стрес на роботі, причому рівень суттєво різниться між країнами. За рівнем стресу на робочому місці лідирує Іспанія. Слідом йдуть Швеція, Італія та Польща.

Працівники Нідерландів повідомили про найнижчий рівень стресу, а за ними йдуть Норвегія і Швейцарія.

Незважаючи на рівень стресу, дві третини (65%) працівників відчувають баланс між роботою та особистим життям. Франція повідомила про найнижчий рівень балансу – 59%, за нею йдуть Німеччина та Швейцарія – 60%. Навпаки, працівники в Нідерландах повідомили про найвищий рівень балансу між роботою та особистим життям – 73%.

Відносини працівник-рободавець

Комерційний директор ManpowerGroup Беккі Франкевич вважає, що відносини між працівником і роботодавцем перебувають на роздоріжжі. «Люди очікують, що робота запропонує їм більше. Більше рівноваги. Більше можливостей. Більше людяності. Більше, ніж просто зарплата», – сказала вона.  

Франкевич підкреслила, що однієї мети недостатньо, щоб утримати талант. «Співробітники голосують своїми ногами, шукаючи робочі місця, які дають результати в багатьох сферах – від підтримки психічного здоров’я та балансу між роботою та особистим життям до розвитку кар’єри та навчання навичкам».

Можливість зміни роботи

На запитання: «Наскільки ймовірно, що ви зміните роботу з власної ініціативи в найближчі півроку?» 34% працівників у Європі відповіли «ймовірно» або «дуже ймовірно», що вказує на низьку задоволеність роботою серед цієї групи. Цей показник майже відповідає середньому європейському показнику в більшості країн, коливаючись від 28% у Норвегії до 37% у Польщі.

71% працівників у 10 європейських країнах впевнені, що вони не будуть змінювати роботу в найближчі шість місяців. Проте чверть (25%) висловлює стурбованість втратою роботи, тоді як решта 4% нейтрально ставляться до цього питання.

Страх втратити роботу найнижчий у Норвегії, лише 18% працівників висловлюють занепокоєння. Навпаки, троє з 10 працівників в Іспанії та Польщі (по 29%) повідомляють про найвищий рівень занепокоєння щодо вимушеної втрати роботи.

Кар’єрні можливості

Третина (35%) респондентів вважає, що для досягнення своїх кар’єрних цілей їм недостатньо можливостей для просування по службі або руху всередині організації. Таке сприйняття найвище в Норвегії (41%), за нею йдуть Швейцарія (39%) і Швеція (38%).

Найвищий рівень задоволеності своєю поточною роботою у працівників у Нідерландах, тоді як Норвегія займає нижче місце. «Ми вважаємо, що ключовим фактором є передовий досвід роботодавця. Наприклад, 42% працівників у Нідерландах повідомили, що пройшли навчання протягом останніх шести місяців, у порівнянні з 37% їхніх колег у Норвегії», – пояснили зазначили автори дослідження.

Коломієць Надія

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

4 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

4 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

4 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

4 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

4 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

4 години ago