Українські біженці, які знайшли притулок у Швеції, можуть отримати суттєву грошову допомогу за повернення на батьківщину. Влада Швеції ухвалила рішення стимулювати добровільний виїзд мігрантів через одноразову виплату у розмірі 350 000 шведських крон — приблизно 34 тисячі доларів США.
Це частина нового законопроєкту, ініційованого партією «Шведські демократи» та підтриманого урядом, який планують впровадити з 2026 року.
Метою цієї ініціативи є зменшення кількості мігрантів, які не змогли адаптуватися в країні, знайти стабільну роботу або залишаються на соціальному забезпеченні. Швеція нині переживає кризу, пов’язану зі зростанням рівня злочинності серед мігрантів та економічним навантаженням на державний бюджет. Уряд країни вбачає в цьому загрозу для внутрішньої безпеки та добробуту населення.
Наразі українські мігранти вже можуть скористатися програмою компенсацій: 10 000 крон (близько 900 доларів США) для дорослих та 5 000 крон для дітей, але загальна сума для сім’ї не перевищує 40 000 крон. Однак, новий законопроєкт суттєво збільшить цю виплату, що має стати сильнішим стимулом для повернення.
Програма спрямована на тих, хто не зміг адаптуватися до умов у Швеції, або ж проживає на соціальні виплати. Переважно це мігранти, які прибули із країн Африки, Близького Сходу та Афганістану, однак українські біженці також підпадають під дію нової програми.
На думку експертів, для багатьох біженців пропозиція може бути вигідною, особливо якщо повернення до України є реальним варіантом. Хоча сума в 34 тисячі доларів є суттєвою, українці мають враховувати поточну ситуацію на батьківщині, перш ніж прийняти таке рішення.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…