У Білорусі засудили до страти фельдшера Червоного Хреста з Німеччини: що кажуть у Лукашенка

Мінський обласний суд виніс смертний вирок 29-річному громадянину Німеччини Ріко Крігеру. Його визнали винним за шістьма статтями, головна з яких – організація терористичного акту. Правозахисникам стало відомо, що справа Крігера стосується білоруського полку імені Кастуся Калиновського, який воює на боці України проти Росії, а саме — структурного підрозділу батальйону Western.

Про суд над німцем повідомила правозахисника організація “Вясна”. Виявилось, що Крігера судили ще 24 червня, але влада тримала це у таємниці. 

Крігера визнали винним одразу за 6 статтями:

  • найманство;
  • агентурна діяльність;
  • терористичний акт;
  • створення екстремістського формування;
  • умисне приведення в непридатність транспортного засобу чи засобу зв’язку;
  • незаконні дії щодо вогнепальної зброї, бойових припасів і вибухових речовин.

За даними “Вясни”, німця визнали винним у вчиненні вибуху для “впливу на прийняття рішень органами влади, залякування населення, дестабілізації громадського порядок”. Про який саме вибух йдеться, невідомо. 

Чи приведуть вирок у дію

У Лукашенка кажуть, що нібито тримають контакт з німецькою стороною щодо засудженого на рівні закордонних відомств обох країн. Таку інформацію пропагандистському агентству БЕЛТА в озвучив речник білоруського МЗС Анатолій Глаз.

“З урахуванням прохання МЗС ФРН конкретні рішення щодо наявних варіантів розвитку ситуації білоруською стороною запропоновано. Консультації з цієї теми тривають по лінії Міністерств закордонних справ двох країн”, – сказав він. 

Він також додав, що Білорусь нібито забезпечила Німеччині консульський доступ до засудженого у повній відповідності до міжнародних норм і двосторонніх угод. офіційний Берлін наразі не коментує ситуацію. 

Справа Крігера

Крігер народився в Берліні й працював фельдшером у німецькому Червоному Хресті. Також відомо, що він раніше працював офіцером спеціальної служби безпеки у відділенні Держдепартаменту США в Берліні. Крігер перебуває під вартою з листопада 2023 року. Частина суду над ним проходила у закритому режимі. З неофіційних джерел, справа Крігера стосується нібито причетності до білоруського полку імені Калиновського, який воює в Україні. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Мобілізація в Україні: скільки діє “броня” від призову

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на строк до 90 днів, як повідомляє…

3 хв. ago

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

17 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

25 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago