У Білорусі засудили до страти фельдшера Червоного Хреста з Німеччини: що кажуть у Лукашенка

Мінський обласний суд виніс смертний вирок 29-річному громадянину Німеччини Ріко Крігеру. Його визнали винним за шістьма статтями, головна з яких – організація терористичного акту. Правозахисникам стало відомо, що справа Крігера стосується білоруського полку імені Кастуся Калиновського, який воює на боці України проти Росії, а саме — структурного підрозділу батальйону Western.

Про суд над німцем повідомила правозахисника організація “Вясна”. Виявилось, що Крігера судили ще 24 червня, але влада тримала це у таємниці. 

Крігера визнали винним одразу за 6 статтями:

  • найманство;
  • агентурна діяльність;
  • терористичний акт;
  • створення екстремістського формування;
  • умисне приведення в непридатність транспортного засобу чи засобу зв’язку;
  • незаконні дії щодо вогнепальної зброї, бойових припасів і вибухових речовин.

За даними “Вясни”, німця визнали винним у вчиненні вибуху для “впливу на прийняття рішень органами влади, залякування населення, дестабілізації громадського порядок”. Про який саме вибух йдеться, невідомо. 

Чи приведуть вирок у дію

У Лукашенка кажуть, що нібито тримають контакт з німецькою стороною щодо засудженого на рівні закордонних відомств обох країн. Таку інформацію пропагандистському агентству БЕЛТА в озвучив речник білоруського МЗС Анатолій Глаз.

“З урахуванням прохання МЗС ФРН конкретні рішення щодо наявних варіантів розвитку ситуації білоруською стороною запропоновано. Консультації з цієї теми тривають по лінії Міністерств закордонних справ двох країн”, – сказав він. 

Він також додав, що Білорусь нібито забезпечила Німеччині консульський доступ до засудженого у повній відповідності до міжнародних норм і двосторонніх угод. офіційний Берлін наразі не коментує ситуацію. 

Справа Крігера

Крігер народився в Берліні й працював фельдшером у німецькому Червоному Хресті. Також відомо, що він раніше працював офіцером спеціальної служби безпеки у відділенні Держдепартаменту США в Берліні. Крігер перебуває під вартою з листопада 2023 року. Частина суду над ним проходила у закритому режимі. З неофіційних джерел, справа Крігера стосується нібито причетності до білоруського полку імені Калиновського, який воює в Україні. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago