Запитувати, яка країна є найбагатшою, все одно, що питати, який найкращий рецепт обіду чи вечері. Це звучить як розумне запитання, аж поки ви не спробуєте відповісти на нього – і тоді ви зрозумієте, що в самому запитанні упущений важливий контекст-уточнення. Якщо підсумувати загальні активи країн і відняти зобов’язання, найбільше число, що залишається в кінці, покаже нам переможця. Це, безумовно, один із способів виміряти багатство країни – але не єдиний. А отже загалом відповідь на поставлене запитання залежить від того, що саме мається на увазі, пише IFLScience.
Для початку розглянемо цей показник: загальна чиста вартість активів країни мінус загальна вартість її зобов’язань. За цим показником ви, мабуть, не здивуєтесь, дізнавшись, що перше місце посідають США із загальним багатством майже 140 трильйонів доларів, згідно зі звітом UBS Global Wealth Report 2023. Це понад 150% від показника другої найбагатшої країни – Китаю, яка має лише 84 трильйони доларів. Це більше, ніж навіть сумарний показник всього європейського континента. Його випереджає лише вся Азія, якщо розглядати її як єдине ціле.
Але тут важливо зазначити, що за цим показником враховується загальний об’єм державних активів, але мова не йде про рівень життя населення.
Те, що країна очолює міжнародні фінансові чарти, ще не означає, що вона є раєм для тих, хто там живе. Якщо поглянути на середній рівень багатства на душу населення – тобто на середній обсяг багатства, що припадає на кожного жителя країни – то побачимо зовсім іншу картину, і перше місце тут посідає не хто інший, як Швейцарія.
Громадяни цієї маленької, відомої своєю нейтральністю країною володіють в середньому трохи більше $685 тисяч на особу – трохи більше, ніж $551 тисяч, які має “середньостатистичний” американець. І, залежно від того, які джерела ви подивитеся, є ще одна країна, яка випереджає старі добрі Сполучені Штати за рівнем середнього багатства на душу населення. За даними експертів Statista, це крихітна країна Люксембург, яка може похвалитися середнім показником у майже $586 тисяч на кожного громадянина.
Із середнім рівнем багатства тісно пов’язане медіанне багатство на душу населення – тобто обсяг багатства, яким володіє той, хто знаходиться точно посередині. На відміну від середнього багатства, цей показник менш схильний до викривлення кількома надбагатими людьми на вершині.
За цим показником США навіть не потрапляють до першої десятки, посівши13-е місце. Очолює список Бельгія, середньостатистичний громадянин якої має статки трохи менше $250 тисяч. Далі йде Австралія, яка опустилася з першого місця в минулому році. Третє місце посідає китайський Гонконг.
США є батьківщиною найбільшої кількості мільярдерів – 813 осіб у списку, а в Китаї їх – 814. Незалежно від того, чи посяде Китай перше місце, в одному, здається, можна погодитися: кількість мільярдерів у США зростає, в той час як Китай втрачає мільярдерів з року в рік.
Мати найбільше мільярдерів у вашій країні – це, звісно, непоганий привід похвалитися, але більшість із нас набагато частіше опиняються в бідності, аніж при владі. А ось країна з найнижчим рівнем бідності – це Словенія. Завдяки таким практикам, як безкоштовна освіта в дитячих садках, Словенія стала однією з країн з найнижчим рівнем бідності у світі.
Нові дослідження виявили максимальну тривалість людського життя та фактори, що на це впливають, пише Dailystar. Наразі…
В Україні 524 прокурори мають статус людей з інвалідністю. Про це повідомив Офіс генерального прокурора…
Мобілізаційні заходи в Україні тривають, однак протистояння між представниками ТЦК та військовозобов'язаними виникають все частіше.…
Президентські вибори в Румунії можуть серйозно вплинути на підтримку України з боку західних лідерів. Це…
Міжнародна космічна станція в небезпеці через витік повітря в російському сегменті, який відомий як модуль PrK. Він з'єднує…
Україна видобуватиме більше власного газу завдяки запуску нової газової свердловини, вже п’ятнадцятої від початку року на цьому…