Десятки путінських танкерів місяцями простоюють після санкційного ляпаса США, – Bloomberg

Практично кожен підсанкційний російський нафтовий танкер залишається бездіяльним і порожнім через кілька місяців після введення санкцій США. З жовтня 2023 року 40 кораблів, що беруть участь у торгівлі нафтою, були додані до списку Мінфіну США, в основному за порушення цінового ліміту, який має обмежити доступ Кремля до нафтодоларів, пише Bloomberg.

Зазначається, що десятки танкерів залишаються бездіяльними через кілька місяців після запровадження санкцій, що свідчить про  спроможність США зруйнувати ланцюжок постачання нафти до Москви.

Лише один із російських танкерів – “СКФ Примор’я” – забрав вантаж з моменту включення до санкційного списку. Якщо він зможе без проблем розвантажити бочки, які перевозить, це може заохотити Росію знову використовувати більше кораблів, вважають журналісти.

“Санкції та обмеження ціни, накладені на Росію, критикують за те, що Москві занадто легко їх обійти, враховуючи, наскільки великими залишаються потоки нафти. Однак бездіяльність флоту показує, що коли заходи вживаються проти окремих суден, вони можуть бути ефективними”, – підкреслюють журналісти.

Двадцять одне з 40 суден належать російській державній судноплавній компанії ПАТ “Совкомфлот”. Більшість інших 19 контролюються компанією Hennesea Holdings Ltd., що базується в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Кораблі, що потрапили під санкції, складають невелику частину тіньового флоту суден, який був створений за допомогою підставних компаній, щоб обійти обмеження G7 на судноплавні послуги.

Одне з 40 суден, турецьке судно Yasa Golden Bosphorus, було вилучено зі списку у квітні, що дозволило йому користуватися послугами міжнародного стандарту, такими як страхування. Після виключення зі списку судно завантажило вантаж американської нафти, але залишається на якорі біля узбережжя Техасу. Вісім танкерів “Совкомфлоту” знаходяться біля російських портів Тихого океану. Один з них, що стояв там на якорі, попрямував порожнім назад до Суецького каналу, а інший був доставлений в док для технічного обслуговування в Китаї.

Решта суден, що потрапили під санкції, простоюють без діла, розкидані по всьому світу, згідно з даними відстеження суден, зібраними агентством Bloomberg. Однак санкції впливають лише на офіційні російські судна, а для експорту величезних обсягів нафтопродуктів РФ використовує тіньовий флот.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Мрія” почекає? Роботи з відновлення літака Ан-225 припинили, що сталося

Роботи з відновлення найбільшого у світі транспортного літака Ан-225 "Мрія", знищеного російськими окупантами, призупинено. Усі термінові…

10 хв. ago

На Хмельниччині вдову військового судять за катування “відьми”: що сталось

На Хмельниччині почали судити цивільне подружжя, які влітку цього року жорстоко катували 68-річну сусідку, підозрюючи…

13 хв. ago

Рекордна кількість росіян виступила за завершення війни, — росЗМІ

Рекордна кількість росіян виступила за завершення війни без досягнення цілей, які поставив глава Кремля Володимир…

22 хв. ago

Магнітні бурі: прогноз на вихідні, 21-22 вересня

Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 21-22 вересня 2024 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та…

26 хв. ago

Сікорський виправдався за свою неоднозначну заяву про передавання Криму

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що його пропозиція віддати Крим під мандат ООН для проведення…

29 хв. ago

У Тверській області РФ знову вибухи: детонують снаряди на складі ГРАУ в Октябрьському

У селищі Октябрьське у Тверській області РФ ударні безпілотники атакували 23-й військовий арсенал Головного ракетно-артилерійського управління Міністерства…

35 хв. ago