Європейські країни можуть посилити тиск на українських біженців, які не хочуть інтегруватися, змушуючи їх або адаптуватися до нових умов, або повертатися додому. Таку думку висловив доктор економічних наук Андрій Гайдуцький, коментуючи майбутню політику щодо переселенців.
За його прогнозами, до березня 2026 року ситуація для українців за кордоном залишатиметься відносно стабільною, однак уже зараз влада в різних країнах заохочує біженців працювати, вивчати мову та соціалізуватися.
Європейський Союз має дефіцит робочої сили, проте кожна країна має свої вимоги до інтеграції українців. Наприклад, у Польщі, Німеччині чи Чехії створюють програми підтримки для працевлаштування, тоді як у скандинавських країнах можуть висувати жорсткіші умови для подальшого перебування.
За оцінками Гайдуцького, приблизно 2 мільйони з 7 мільйонів українських біженців у Європі можуть повернутися в Україну після війни.
“Влада ЄС поступово змінює політику. Спочатку йшлося про гуманітарний захист, а тепер акцент – на інтеграції в економіку. Якщо українець не хоче працювати, є ризик, що його статус переглянуть”, – пояснює експерт.
Таким чином, подальше перебування в Європі для біженців буде залежати від їхньої готовності адаптуватися до життя в нових умовах.
У травні українці можуть зіткнутися з кульмінацією зростання споживчих цін, що вплине на курс валют.…
26-річна Тіа з Англії звільнилася з роботи у 2021 році, щоб подорожувати, і за три роки…
Щоб отримати доплату до основної пенсії, частині пенсіонерів достатньо надати до Пенсійного фонду підтверджувальний документ.…
Росія активно розглядає можливість залучення військових із КНДР до бойових дій на окупованих територіях України,…
Через дію воєнного стану в Україні певним категоріям громадян обмежили можливість виїзду за кордон. До них належать…
Військовослужбовці виконують надзвичайно важливу роботу, тож мають чимало доплат та премій. Зарплата військових в Україні…