За оцінками військових експертів, у разі російської агресії НАТО знадобиться щонайменше 10 днів, щоб активувати п’яту статтю Альянсу і почати захищати Балтійські країни. Про це повідомляє видання BILD, посилаючись на аналіз Центру воєнних дій нового покоління (Center on New Generation Warfare).
Експерти розробили симуляцію, яка показує можливий розвиток подій у 2027 році, коли Росія може здійснити атаку на східні рубежі НАТО. До участі у цій “військовій грі” залучили колишніх високопоставлених військових, включно з генералами США Філіпом Брідлавом та Беном Ходжесом. Їхньою метою було оцінити реакцію Альянсу на гіпотетичний наступ Росії та виробити оптимальні стратегії для захисту Литви, Латвії та Естонії.
Військові експерти вважають, що прямий напад Росії на східний фланг НАТО є одним із найнебезпечніших сценаріїв у найближчі три роки. За їхньою оцінкою, критичну роль в обороні Балтії відіграватимуть збройні сили Німеччини. На даний момент у Литві розташовано 800 німецьких солдатів у складі бойової групи eFP НАТО, але планується збільшення контингенту до 5 тисяч військових і 44 танків Leopard 2.
Симуляція показала, що за найгіршого сценарію знадобиться десять днів, аби країни НАТО ввели у дію статтю 5 про колективну оборону та направили підкріплення. У ці десять днів країни Балтії залишатимуться без зовнішньої підтримки, поки Польща та інші союзники не втрутяться.
Згідно з моделлю, Росія за 4 дні зможе окупувати Латвію, а згодом атакувати Литву з трьох напрямків — з території Латвії, Білорусі та Калінінграда. Війська Литви та союзники будуть змушені відступати. За симуляцією, до кінця десятого дня литовські сили втратять 17 танків, 145 бронемашин і 3650 солдатів, тоді як втрати Росії становитимуть 411 танків, 1019 бронемашин і 11 420 військових.
Автори дослідження прогнозують, що у найгіршому розвитку подій до кінця десятого дня Литва буде “спустошена та частково окупована”. Щоб уникнути такого сценарію, експерти пропонують збільшити оборонний бюджет країн НАТО до 4% ВВП, розгорнути більше військових сил на східних кордонах Альянсу та посилити їх бойовими вертольотами Apache.
Проте найбільш критичним питанням залишається розробка механізму блискавичного реагування, який дозволив би НАТО швидше реагувати на загрози і уникати затримок у критичні моменти.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…