За кілька місяців до «інавгурації» президента Володимира Путіна у травні 2024 року представники Міноборони РФ наполягали на новому етапі мобілізації, але російський диктатор відхилив цю ідею, пише The Wall Street Journal .
Глава Кремля, за інформацією видання, заявив, що для поповнення військ і компенсації втрат на фронті хоче використовувати лише контрактників, але тепер він перебуває під сильним тиском, оскільки за майже 3 роки війни ЗС РФ втратили близько 1 мільйона людей загиблими та пораненими.
Мобілізація для Путіна може мати серйозні політичні наслідки, зазначає ЗМІ. Але в цей же час Росія втрачає на полі бою більше солдатів, ніж може набрати для їхньої заміни, йдеться в матеріалі.
«Сили нині недостатні для досягнення початкової мети війни: вивести Україну з конфлікту, підірвати її військовий потенціал чи захистити прикордонні райони російської території. Дедалі більше людей кажуть, що мобілізація неминуча», – каже джерело ЗМІ.
Журналісти повідомляють, що під час першої хвилі мобілізації в РФ, у ході якої окупанти планували поповнити армію на 300 тисяч осіб, російська влада зіткнулася з протестами та необхідністю закрити кордон у деяких регіонах. За їхніми даними, Росія хоч і має перевагу за чисельністю населення порівняно з Україною, брак особового складу залишається для них серйозною проблемою.
«Росія не пішла на те, щоб відправити ключові фронтові сили до Курська, але через свої обмеження вона змушена була перекинути війська з Херсона та Запоріжжя, де вони були менш потрібні», — заявив старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики американського аналітичного центру Роб Лі .
За деякими оцінками, РФ набирає до армії близько 1000 чоловік на день, тоді як, за даними Великобританії, окупанти щодня втрачають на фронті близько 1100 солдатів. Як йдеться у матеріалі, російські лідери не оголошують нову хвилю мобілізації через побоювання, що цей процес порушить «тендітний баланс» того, як війну сприймає суспільство — це може мати небезпечні політичні наслідки для Путіна.
«Незалежна соціологічна служба Левада-Центр» у Росії опублікувала дані опитування, під час якого 46% населення країни-агресора зізналося у страху мобілізації (це на 12% більше, ніж у лютому 2024 року).
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…