WSJ: Путін перебуває під тиском

За кілька місяців до «інавгурації» президента Володимира Путіна у травні 2024 року представники Міноборони РФ наполягали на новому етапі мобілізації, але російський диктатор відхилив цю ідею, пише The Wall Street Journal .

Глава Кремля, за інформацією видання, заявив, що для поповнення військ і компенсації втрат на фронті хоче використовувати лише контрактників, але тепер він перебуває під сильним тиском, оскільки за майже 3 роки війни ЗС РФ втратили близько 1 мільйона людей загиблими та пораненими.

Мобілізація для Путіна може мати серйозні політичні наслідки, зазначає ЗМІ. Але в цей же час Росія втрачає на полі бою більше солдатів, ніж може набрати для їхньої заміни, йдеться в матеріалі.

«Сили нині недостатні для досягнення початкової мети війни: вивести Україну з конфлікту, підірвати її військовий потенціал чи захистити прикордонні райони російської території. Дедалі більше людей кажуть, що мобілізація неминуча», – каже джерело ЗМІ.

Журналісти повідомляють, що під час першої хвилі мобілізації в РФ, у ході якої окупанти планували поповнити армію на 300 тисяч осіб, російська влада зіткнулася з протестами та необхідністю закрити кордон у деяких регіонах. За їхніми даними, Росія хоч і має перевагу за чисельністю населення порівняно з Україною, брак особового складу залишається для них серйозною проблемою.

«Росія не пішла на те, щоб відправити ключові фронтові сили до Курська, але через свої обмеження вона змушена була перекинути війська з Херсона та Запоріжжя, де вони були менш потрібні», — заявив старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики американського аналітичного центру Роб Лі .

За деякими оцінками, РФ набирає до армії близько 1000 чоловік на день, тоді як, за даними Великобританії, окупанти щодня втрачають на фронті близько 1100 солдатів. Як йдеться у матеріалі, російські лідери не оголошують нову хвилю мобілізації через побоювання, що цей процес порушить «тендітний баланс» того, як війну сприймає суспільство — це може мати небезпечні політичні наслідки для Путіна.

«Незалежна соціологічна служба Левада-Центр» у Росії опублікувала дані опитування, під час якого 46% населення країни-агресора зізналося у страху мобілізації (це на 12% більше, ніж у лютому 2024 року).

Лисенко Катерина

Recent Posts

В Одесі поліцейський вистрілив у голову колеги після застілля з нагоди підвищення на посаді

У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…

8 хв. ago

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

17 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

25 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

36 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

45 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

53 хв. ago