Українські біженці сплатили понад 205 мільйонів євро податків у Литві за два роки

З початку повномасштабної війни, яку розпочала Росія, українці, що переїхали до Литви, активно сприяють економічному розвитку країни. Вони сплатили більше 205 мільйонів євро податків до державного бюджету за два роки. Та частка податків, які вони сплачують до бюджету Литви, продовжує зростати. 

Як українські біженці підтримують економіку Литви

За перші сім місяців цього року податкові надходження від українців склали 65,2 мільйона євро, що на 25% перевищує показники минулого року. Внески українців постійно зростають: у 2022 році вони заплатили 45 мільйонів євро, а за 2023 рік — уже 95 мільйонів. Про це повідомляє пресцентр міністерства соцзабезпечення та праці Литовської Республіки

Де працюють українські біженці в Литві

З початку російського вторгнення до Литви прибули близько 89 тисяч українців, серед яких є діти, літні люди та працездатні громадяни. На сьогодні понад 34 тисячі українців працевлаштовані офіційно. Найбільша кількість українців працює у Вільнюсі, Клайпеді, Каунасі та Шяуляї. Основні галузі їхньої зайнятості – транспорт, виробництво, будівництво, а також сфери готельного бізнесу та громадського харчування. Деякі обіймають менш кваліфіковані посади, працюючи прибиральниками, кухонними працівниками та робітниками у сільському господарстві.

Які зарплати отримують українці у Литві

Рівень заробітної плати українських біженців варіюється від мінімальних 708,4 євро до 2000 євро на місяць, залежно від займаної посади. Деякі з них працюють на висококваліфікованих посадах: серед них лікарі, управлінці, IT-спеціалісти та педагоги.

Для порівняння, схожа тенденція спостерігається в Чехії, де українці активно працевлаштовуються у сферах виробництва, логістики, IT та туризму, і завдяки цьому можуть забезпечувати свої побутові потреби.

Литва подовжила тимчасовий захист для українців

Уряд Литви ухвалив рішення про продовження терміну тимчасового захисту для українських біженців. Посвідки на проживання, що мали бути чинними до 4 березня 2025 року, продовжили до 4 березня 2026 року.

Пр цьому громадянам України, які наразі проживають у Литві, потрібно замінити свої посвідки на тимчасове проживання до кінця року. Заяву на зміну посвідки треба буде подати за чотири місяці до завершення дії документа. Однак за даними департамента міграції Литви, не всім треба буде змінювати посвідки.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

45 секунд ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

10 хв. ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

18 хв. ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

25 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

34 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

43 хв. ago