Сонячна енергія “під землею”: енергетики зробили найбільше відкриття в історії

Національна лабораторія Айдахо та Національна лабораторія відновлюваної енергії (США) мають намір запустити в штаті Айдахо геотермальний “гібридний” проєкт, у якому використовуватиметься сонячна енергія. Про це повідомляє ecoticias.com.

Деякі стартапи проєктують інноваційні геотермальні технології, щоб допомогти США розробити більш досконалі електростанції. Геотермальна енергія виробляє сьогодні лише близько 4% електроенергії Штатів, але є потенціал для набагато більшого вироблення. Продумані підходи, як-от створення гібридних геотермальних електростанцій, є сигналами того, що енергетична галузь країни рухається в правильному напрямі.

Традиційний спосіб отримання геотермальної енергії полягає в бурінні отворів під поверхнею Землі, зборі пари та використанні її для живлення турбін. Очевидно, що цей підхід обмежений географією. Геотермальні електростанції можна будувати тільки в місцях, де внутрішнє тепло Землі підходить близько до поверхні. Тому, щоб змусити електростанції збільшити вироблення енергії, експерти розглядають можливість переходу на гібридну модель.

Теоретично гібридна геотермальна станція об’єднуватиме більше одного типу енергії. Є кілька варіантів для досягнення цього. Один з них — використовувати геотермальну станцію для збору природного газу. Інший варіант — розмістити сонячні панелі поблизу станції, щоб використовувати сонце як додаткове джерело тепла. Однак не кожен геотермальний об’єкт працюватиме як гібридний.

Геотермальні станції зараз не дуже ефективні. Використовуючи сонячну енергію для нагрівання органічної рідини для обертання більшої кількості турбін, гібридні геотермальні станції можуть виробляти набагато більше електроенергії, знижуючи витрати для продавців і споживачів. Коли вартість відновлюваної енергії знизиться, буде легше змусити людей прийняти перехід до більш екологічних рішень для планети. Розміщення фотоелектричних елементів всередині та навколо наявних геотермальних станцій — це потенційно креативний спосіб створення більшої кількості зеленої енергії з меншими зусиллями.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Як буде проходити оцінка інвалідності за новими правилами: всі деталі

Якщо ви не встигли пройти повторний огляд, є важливі терміни, які не можна пропустити. Зокрема,…

4 хв. ago

Сувора зима і морози: який прогноз погоди на 2025 рік в Україні

Зима 2025 року в Україні обіцяє бути з морозами, а суттєвого потепління очікувати не варто.…

12 хв. ago

Україна створює кілька балістичних ракет: WSJ дізнався про проблеми Києва

Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості країни…

21 хв. ago

Тарифи на газ та електроенергію з 1 грудня в Україні: скільки коштуватиме куб та кВт*год

В Україні тариф на газ та електроенергія із 1 грудня не зміниться. Ціна становитиме 7,96 грн за куб…

30 хв. ago

Банки в дружніх РФ країнах відмовляються обслуговувати карти “Газпромбанку”

Банки навіть у дружніх до Росії країнах відмовляються обслуговувати картки російського "Газпромбанк". Це сталося після того, як…

38 хв. ago

Найнебезпечніші авто: рейтинг машин, у яких ризик загинути найвищий

Автомобілі, які виглядають зухвало, блискавично розганяються та обіцяють максимальний драйв, виявляються також найнебезпечнішими. Або ж,…

45 хв. ago