Багато китайських товарів можуть сильно зрости в ціні для росіян. Це пов’язано з тим, що міжнародні санкції проти РФ ускладнили торгівлю логістично та через проблеми з транзакціями.
Як повідомляють росЗМІ, із середини липня китайські постачальники вимагають вивозити товар до Росії через треті країни. Насамперед це стосується товарів зі стоп-листів кодів із зовнішньоекономічної діяльності. До них належить електроніка, але є й випадки з товарами, які не перебувають у цьому списку.
Спочатку постачальники йшли на якісь поступки, але згодом ситуація стала більш жорсткою і деяких покупців просто почали ставити перед фактом. Російські імпортери припускають, що відвантажити товар через треті країни просять ті постачальники, які не мають можливості прийняти платежі від російських компаній через китайські банки – вони можуть отримати гроші тільки через інші держави, тому мають бути й документи, що товар вирушив туди.
Маршрути доставки товарів через треті країни поки що не “обкатані” і потрібен час на формування. Пошук альтернативних шляхів призводить до додаткових витрат у вигляді сплати комісії агентів, що призведе до зростання кінцевої вартості товару і, як наслідок, до скорочення обсягу продукції, що ввозиться.
Це, зокрема, стосується і китайських автомобілів у Росії – ціни на них вже у вересні зростуть на 10%. Імпортери скаржаться на проблеми з переказом грошей до Китаю – платежі йдуть 1,5-2 місяці, а деякі повертаються назад, що різко збільшує собівартість доставки.
Також негативний вплив на дилерів мало підвищення ключової ставки Центробанку до 18% – це спричинило збільшення ставок за комерційними кредитами до 26-30%. За такої вартості грошей бізнес втрачає по 2% на місяць, не маючи жодної віддачі. Зважаючи на підвисання оборотних коштів, продавці автомобілів втратили приблизно 8% вкладень, констатують місцеві експерти.
Проблеми з оплатою постачання автомобілів з Китаю вже призвели до зростання цін на нові машини в межах 5%. Зараз середня вартість нового автомобіля становить 3,57 млн рублів, але до кінця року ця сума може зрости ще на 200-300 тис., але і це може бути не межею.
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…