У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

В одній з європейських країн різко скорочують розмір державної допомоги українським біженцям. Розмір виплат знизять приблизно третині українських громадян, які перебувають у цій країні. Таким чином держава хоче стимулювати біженців до пошуку роботи та самостійного облаштування життя.

Йдеться про Ірландію, в якій ще до початку повномасштабної війни в Україні та до збільшення потоку біженців у цю країну були проблеми з житлом. Природно, що наплив мігрантів ці проблеми посилив, і зараз у держави немає можливості надавати житло людям, які прибувають.

На перший погляд Ірландії немає на що скаржитися: порівняно з іншими європейськими країнами там знайшла собі притулок невелика кількість українців. Так, від початку повномасштабної війни туди прибуло 107 тисяч наших співгромадян. Однак навіть ті не всі затримались, і на сьогодні там перебуває загалом 86 тисяч українців.

Однак і сама Ірландія невелика, і корінного населення в ній небагато – лише 5,3 мільйона осіб. А якщо врахувати, що не всі з них працездатні (як і в будь-якій державі, там є діти, інваліди та люди похилого віку), то такій кількості населення важко утримувати стільки біженців. Якщо порахувати кількість мігрантів на кожен мільйон населення, то в Ірландії виходить один із найвищих показників.

Ірландія не може фінансувати стільки безкоштовного житла для біженців

До того ж у цій країні і так були проблеми з нестачею житла ще до масової навали українців. А з прибуттям наших співгромадян ці проблеми загострилися. Тому в березні нинішнього року ірландський уряд обмежив новим біженцям максимальний термін користування безкоштовним житлом трьома місяцями. До того ж, їм призначають менші виплати, ніж отримували ті, хто прибув раніше. Такі правила вступили в дію з 14 березня.

Це пов’язано з тим, що біженці, яких поселили в безоплатне житло, також безоплатно отримують мінімальний набір життєво важливих послуг. До цього пакета входять проживання, харчування, можливість прання одягу та деякі інші побутові послуги.

Тож тепер держава вирішила скоротити розмір допомоги і тим, хто заселився в безплатне житло раніше, до виходу цієї постанови. Так, досі вони отримували допомогу в розмірі 220 євро на людину. Однак тепер її мають намір скоротити до 38,8 євро.

Водночас міністр фінансів Ірландії Майкл МакГрат наголосив, що таке скорочення виплат торкнеться лише тих українців, які проживають у готелях, які фінансуються державою, оскільки вони отримують багато безоплатних послуг. Згідно з підрахунками ірландського уряду, зниження виплат торкнеться близько третини українців, які там зараз перебувають. Тобто, близько 27 тисяч осіб.

Такий крок спрямований не лише на те, щоб скоротити тягар державних видатків на біженців, а й щоб стимулювати їх до пошуку роботи та досягнення фінансової незалежності, каже міністр.

Ольга Степанова

Recent Posts

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

3 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

13 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

22 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

30 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

37 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

46 хв. ago